Prekių katalogas

Kaip prižiūrėti vejos robotą?

Kaip prižiūrėti vejos robotą?

Vejos robotas – geriausias sodo pagalbininkas skirtas vejai pjauti. Įsigiję vejos robotą sutaupysite daug laiko, nes robotas žolę pjauna be žmogaus įsikišimo.

Vienintelis dalykas ką turėsite padaryti, tai per programėlę esančią išmaniajame įrenginyje paleisti vejos robotą. Žinoma, kad žolės pjovimo robotas veiktų tinkamai turėsite jį nuolatos prižiūrėti.

  1. Po žolės pjovimo turi būti pašalinami žolės ir dulkių likučiai. Vejos robotai vasaros sezonu dažniausiai dirba kiekvieną dieną, todėl jų viduje nuolat kaupiasi dulkės ir žolių likučiai, kurie gali įstrigti tarp ratų ir ašmenų.
  2. Po žolės pjovimo turi būti patikrinami peiliai. Tikrinant peilių būklę būtina dėmesį atkreipti į jų aštrumą, taip pat ar jie nėra pažeisti po susidūrimo su akmenimis ar šakomis. Jeigu pamatysite, kad peilius reikia galąsti, tai juos turėsite išimti. Peiliai galandami atsižvelgiant į jų natūralią liniją.
  3. Kiek galima dažniau patikrinkite vejos roboto akumuliatorių. Vejos pjovimo roboto akumuliatoriui nereikia jokios ypatingos priežiūros, tiesiog atkreipkite dėmesį į jo skleidžiamus signalus. Turėtumėte atsižvelgti į tokius parametrus, kaip: veikimo trukmė ir pakrovimo laikas.
  4. Nuolat tikrinkite vejos roboto ratus. Ratai dažniausiai lieka neįvertinti, o taip elgtis yra neatsakinga. Prastai sutepti ratai labai apsunkina akumuliatoriaus darbą, o tai gali privesti prie greito ratų nusidėvėjimo.

Vejos roboto paruošimas žiemos sezonui

Atėjus šaltesniems orams vejos robotai negali būti palikti lauke, kadangi žema temperatūra, sniegas ar lietus gali pakenkti roboto elektronikai. Dėl šios priežasties įrenginį būtina tinkamai paruošti žiemos sezonui.

  • Visiškai įkraukite roboto akumuliatorių. Taip išvengsite gilaus vejos pjovimo, roboto išsikrovimo ir pailginsite akumuliatoriaus tarnavimo laiką.
  • Išjunkite automatinį pjovimo grafiką ir įsitikinkite, kad nustatytas aukščiausias saugos lygis. Taip būsite tikri, kad įrenginys neįsijungs savaime.
  • Patikrinkite pjovimo peilius ir jeigu pjovimo peiliai nusidėvėjo, tai pakeiskite juos naujais.  Peilius rekomenduojama keisti kas 200 darbo valandų, jeigu vejos robotas veikia nuolatos.
  • Prieš paruošiant robotą žiemos sezonui rekomenduojama jį atitinkamai nuvalyti. Nuvalykite korpusą ir nuimtą pjovimo mechanizmą drėgna šluoste. Nenaudokite stiprių valiklių galinčių pakenkti jūsų robotui žoliapjovei. 
  • Jeigu įkrovimo stotelę paliksite lauke, privalote ją apsaugoti, o tai padaryti galite ją apdengę. Atjunkite maitinimo šaltinį, uždėkite tinkamą kibirą ant stotelės ir jį pritvirtinkite taip, kad per žiemą nenuskristų nuo įkrovimo stotelės.

Vejos roboto gedimai ir tinkamas techninis aptarnavimas

Vejos robotas husqvarna kaip ir visi kiti įrenginiai gali sugesti. Dažniausiai pasitaikantys vejos roboto gedimai yra tokie: robotas neįsijungia, robotas pradeda pypsėti arba yra gavęs  drėgmės, robotas pradėjo sukiotis vietoje ir nesiorientuoti aplinkoje, sugedęs roboto akumuliatorius.

Po kiekvieno vejos pjovimo sezono specialistai rekomenduoja įrenginį atvežti techninio aptarnavimo patikrai. Taip užbėgsite į priekį galimoms problemoms ir užtikrinsite roboto  ilgaamžiškumą. Taip pat yra galimybė žiemos sezono metu vejos robotą palikti vejos robotų žiemos servise – tai puiki paslauga visiems, kurie nori, kad jų vejos robotas puikiai veiktų pavasari.

Jeigu norite, kad įrenginys tarnautų ilgai labai svarbu sezono metu nepamiršti kas kart įrenginio apversti ir išvalyti. Jokiu būdu negalima vejos roboto plauti po vandeniu! Taip pat rekomenduojama bent kartą per sezoną patikrinti roboto detales, kad neatsirastų deformacijų ar per didelio laisvumo. Jeigu pastebite roboto veikimo nesklandumą, nedelskite ir vežkite į techninį aptarnavimą. Tik tinkamai prižiūrint savo prietaisą padidinate tikimybę, kad vėliau vejos roboto remontuoti nereikės.