Grandininiai pjūklai

Grandininis pjūklas: kaip pasirinkti tinkamą?

Pastaruosius kelis dešimtmečius grandininiai pjūklai smarkiai patobulėjo – šiandien juos naudoti yra ne tik efektyvu, bet taip pat ir labai patogu, o didelis pjūklų pasirinkimas visada leidžia atrasti pačias tinkamiausias prekes. Renkantis pjūklą gana dažnu klausimu tampa tai, kokie jų galėtų geriausiai pasiteisinti, taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, ir koks pjūklas gali geriausiai pasiteisinti?

Pjūklo paskirtis

Pjūklo paskirtis gali būti labai įvairi, ir nuo to priklauso jo galingumas. Pavyzdžiui, mėgėjiškam naudojimui pritaikyti pjūklai yra nuo 1,4 iki 2,0 kW galingumo, ūkininkai ir asmenys, turintys nuosavo miško plotų, dažniausiai pasirenka pjūklus, kurių galingumas yra bent 2,1 kW, o profesionaliam naudojimui ir miškų kirtimui pritaikyti pjūklai yra 2,8 kW ir didesnio galingumo.

Grandininių pjūklų gamintojas

Įvairi produkcija gana dažnai yra pasirenkama pagal jos gamintoją, tad ir pjūklai taip pat nėra išimtis. Dažnu pasirinkimu tampa „Husqvarna“, „Jonsered“ pjūklai ar kitų žymių gamintojų produkcija, kuri turi užsitarnavusi daugybės vartotojų pasitikėjimą. Jei dvejojate, kokių gamintojų produkcija galėtų geriausiai pasiteisinti, pasidomėkite klientų atsiliepimais bei rekomendacijomis.

Pjūklo patogumas

Jei pjūklą pirksite fizinėje parduotuvėje, tokiu atveju galėsite įvertinti, ar įrenginys yra pakankamai patogus, o tuomet, jei pjūklą rinksitės internetu, turėsite galimybę peržiūrėti pardavėjų pateiktas nuotraukas bei prekių aprašymus. Galite net neabejoti, kad nesugaišdami daug laiko atrasite tokią produkciją, kuri iš tiesų puikiai pateisintų jūsų poreikius.

Grandinės stabdys

Anksčiau grandininiai pjūklai buvo be stabdžio, tačiau šiandien vis labiau rūpinamasi vartotojų saugumu, todėl įvykus atatrankai sustabdoma pjūklo grandinė. Kai kurie pjūklai turi inercišką grandinės stabdį – jei pjūklas nukristų, grandinės darbas būtų sustabdomas.
Nesvarbu, kokį pjūklą nuspręsite pasirinkti, būtina pasirūpinti tinkama grandinės priežiūra. Jei ji nėra pakankamai dažnai galandama, pjūklui tenka didesnė apkrova. Be to, svarbu ir tai, kad grandinė būtų sutepama kokybiška alyva, nes tai užtikrins įrenginio ilgaamžiškumą.
Jei jums kiltų tam tikrų klausimų ar dvejonių, kokie pjūklai galėtų būti geriausiu pasirinkimu, drąsiai kreipkitės į pardavėjus, kurie jums padės išsirinkti pačius tinkamiausius.