Prekių katalogas

Vejos robotų privalumai ir trūkumai

Vejos robotų privalumai ir trūkumai

Vejos robotas - tai šio amžiaus, draugiškas aplinkai, vejos pjovimo įrenginys, kuris visą darbą atliks už jūs.

Robotas yra varomas elektra, todėl jums teliks pakrauti robotą ir per mobiliąją programėlę, įsidiegtą savo išmaniajame įrenginyje, paleisti jį darbui ir esant reikalui sustabdyti. Vejos robotas gali dirbti visą parą, tik svarbiausia sąlygą - jį pakrauti laiku. Šis vejos robotas pagelbės šeimininkams palaikant tvarkingą sodą, taip pat jis galės dirbti net šeimininkams nesant namuose.

Vejos robotų privalumai

Vejos roboto įsigijimas turi daug privalumų, lyginant su benzininėmis, elektrinėmis ar akumuliatorinėmis vejapjovėmis.

 • Patogumas. Vejos robotai yra labai patogūs, todėl su jais komfortiška dirbti. Paleidžiant robotą vejapjovę galima pasirinkti norimą žolės pjovimo aukštį, nustatyti tam tikrą grafiką, kuriuo jis atliks pjovimo darbus.
 • Efektyvumas. Robotai vejapjovės efektyviai naudoja energiją – turi įkraunamus akumuliatorius, kurie vos vienu įkrovimu gali veikti kelias valandas. Taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko.
 • Ekologija. Vejos robotai nereikalauja degalų, vienintelė sunaudojama energija yra akumuliatoriaus energija. Taip pat šie įrenginiai veikia tyliai, neskleidžia kenksmingų emisijų ir yra itin kompaktiški. 
 • Saugumas. Vejos robotai turi įrengtas saugos funkcijas, tokias kaip: aptikimo jutikliai ar automatinis išsijungimas įvykus bet kokiam gedimui ar robotą pakėlus.  
 • Nuotolinis valdymas. Dauguma robotų vejapjovių gali būti valdomos mobiliąją programėle arba balso komandomis.

Vejos robotų trūkumai

Kaip  ir kiekvienas įrenginys taip ir vejos robotai  turi keletą trūkumų.

 • Kaina. Įrenginių kainos nėra žemos, todėl prieš įsigyjant įrenginį privalu apsvarstyti skiriamą pinigų sumą vejapjovei.
 • Vejos dydžio ir reljefo apribojimai. Robotai dažnais atvejais nėra tinkami didelėms vejoms bei sodams turintiems daug medžių, krūmokšnių, lysvių. Taip pat gali netikti tam tikrų tipų žolei ir reljefams. 
 • Priežiūra. Tam, jog robotas vejapjovė veiktų nepriekaištingai jis turi būti reguliariai prižiūrimas – palaikomas peilių aštrumas, valomi jutikliai.
 • Ribotos funkcijos. Renkantis vejos robotą reikėtų atkreipti dėmesį į jame esančias funkcijas.

Vejos roboto tinkamas išsirinkimas

Vejos robotų pasirinkimas labai platus, todėl išsirinkti tinkamą tampa vis sudėtingiau. Visada rekomenduojama prieš įsigyjant vejos  robotą pasitarti su specialistu, tik taip galėsite būti tikri, kad įsigijote tinkamą. Renkantis robotą labai svarbu išsiaiškinti koks yra sklypo dydis ir reljefas, kokie nuolydžiai, įkalnės, takai, kokie sode auginami augalai ir atkreipti dėmesį į kitas svarbias detales.

Ieškant patikimos ir kokybiškos vejapjovės vienas geriausių pasirinkimų husqvarna robotas. Šis vejos robotas įveiks iki 70 % statumo šlaitus ir nupjaus iki 75 000 m² zonos per dieną. Taip pat robotai gali turėti ir nuotolinio valdymo funkciją, kuri leis mėgautis valdymu iš bet kurios vietos.

Tinkamas vejos roboto paruošimas darbui

Norint užtikrinti vejos roboto ilgaamžiškumą ir tinkamą paruošimą darbui, būtina atlikti šiuos veiksmus:

 • Nuspręsti kada yra geriausias laikas naudoti vejos robotą. Geriausiu laikas laikomas toks, kai žolė yra sausa.
 • Išvalyti darbo plotą. Prieš pradedant naudoti vejos robotą būtina pašalinti akmenis, šakas, žaislus ir kitus svetimus objektus.
 • Patikrinti įrenginį. Prieš pradedant naudoti robotą būtina patikrinti ar jis tinkamai prijungtas prie savo baterijos ir tinklo.
 • Nustatyti vejos robotą. Vejos robotas turi būti nustatytas pagal savo programą, kad galėtų atlikti darbą tinkamu laiku ir tvarka.
 • Po žolės pjovimo išvalyti. Kai robotas baigia darbą jis turi būti išvalytas nuo žolės, dulkių ir purvo.
 • Reguliari vejos roboto priežiūra. Vejos robotas reikalauja reguliarios priežiūros, kad galėtų tarnauti ilgą laiką.