Prekių katalogas

Vejos pjovimas - kada, kaip ir su kuo?

 • Vejos pjovimas - kada, kaip ir su kuo?

  Tvarkinga, prižiūrėta, sodriai žalia veja – kiekvieno kiemo, sodo ar sodybos savininko pasididžiavimas.

  Graži veja – šeimininko pasididžiavimas

  Veja – gyvas „organizmas“, jam reikia drėgmės, „maisto“, dėmesio. Tinkamai įrengta ir gerai prižiūrima veja gali išsilaikyti apie 10-15 metų. Vejos kokybė priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip tinkamas dirvožemio paruošimas, pasirinktas vejos sėklų mišinys, sėjos laikas, laistymas, tręšimas ir, žinoma, žolės pjovimas.

  Vejos pjovimas - kada, kaip ir su kuo?

  Kalbant apie jau suformuotos vejos priežiūrą, vienas iš svarbiausių dalykų – žolės pjovimas, kuris sezono metu tampa rutininiu ir dažnai - kassavaitiniu darbu. Pirminis entuziazmas, kai vejos pjovimas yra šeimos pramoga, įdomus užsiėmimas, laiko praleidimas gryname ore, dienos žingsnių skaičiaus surinkimas – išgaruoja gana greitai, ypač tuomet, kai tenka pjauti didesnius žolės plotus arba, kai esant itin geroms oro sąlygoms, žolė auga kaip ant mielių. Todėl yra labai svarbu pasirinkti tinkamą pagalbininką vejos priežiūrai.

  O rinktis šiandien tikrai yra iš ko: stumdomos ir savaeigės vejapjovės, vejos robotai, sodo traktoriukai – kiekvienam pagal poreikius ir kišenę. Tad pirmiausia ir derėtų išsiaiškinti tuos individualius poreikius, nes tik tada bus galima pasirinkti tinkamiausią prietaisą, kuris tarnaus ne vienerius metus ir padės efektyviai prižiūrėti veją.

  Specialisto patarimas dėl vejos priežiūros

  Dar prieš gerą dešimtmetį žmonės dažniausiai patys nuspręsdavo, kokios technikos vejos priežiūrai jiems reikia: vieni - nusižiūrėję pas kaimyną, kiti – pasitarę su kolegomis, treti – susigundę akcija parduotuvėje.

  Tačiau šiandien vis dažniau tariamasi su specialistais ir vejų priežiūros profesionalais, kurie, remdamasi savo ilgamete patirtimi, geba įsigilinti ir perprasti individualius kliento poreikius, įvertinti skirtingus faktorius (pavyzdžiui, sklypo konfigūracijos sudėtingumą, žolės pjovimo dažnumą ir pan.) ir padėti pasirinkti patį optimaliausią variantą pagal kiekvieno kliento poreikius ir turimą biudžetą.

  Vejos robotas – ir mėgėjams, ir profesionalams

  Taupydami savo brangų laiką ir siekdami maksimalaus komforto, žaliųjų plotų savininkai vis dažniau renkasi vejos robotus, kurie, lyginant su įprastomis žoliapjovėmis, turi išties nemažai privalumų, pavyzdžiui:

  • nereikia rinkti ir kompostuoti žolės, plius mulčiuojama žolė tampa puikia natūralią trąša vejai;

  • robotai-žoliapjovės dirba labai tyliai, o tai labai svarbu, kai šalia gyvena kaimynai;

  • darbas vyksta nepriklausomai nuo oro sąlygų;

  • vejos robotai veikia savarankiškai, nebūtinas šeimininko buvimas šalia; kai kuriuos modelius galima valdyti ir nuotoliniu būdu;

  • patogus transportavimas ir laikymas;

  • greitai atsiperkanti roboto įsigijimo kaina ir adekvatūs eksploatacijos kaštai.

  Kad vejos robotas yra išties turintis tik pliusus vejos pjovimui, greičiausiai pritars daugelis, tačiau kai kuriems žmonėms dar vis nedrąsu priimti tokį sprendimą. Vienus galbūt gąsdina per didelė investicija (įrengimas ir roboto kaina), kitiems galimai trūksta informacijos ar yra kiek sunkiau priimti naujoves.

  Tačiau kad ir kokį sprendimą priimtumėte, renkantis vejos priežiūros pagalbininką, UAB „Levantina“ konsultantai visada pasiruošę profesionaliai patarti ir padėti išsirinkti optimaliausią kokybės ir kainos variantą, atitinkantį individualius Jūsų poreikius.

  Vejapjovių servisas ir atsarginės dalys

  HUSQVARNA®  servisai ir atstovybės yra įsikūrę beveik kiekviename mieste, jie tiekia vejapjovių dalis ir priežiūros paslaugas, kas yra itin svarbu, įsigijus vienokią ar kitokia vejos priežiūros techniką.

  Aukščiausios kokybės standartus atitinkanti ir laiko išbandyta HUSQVARNA®  užtikrina, kad Jūsų pasirinkta technika taps ilgalaikiu partneriu prižiūrint ir puoselėjant savo žaliuosius plotus.