Prekių katalogas

Kiemas su daugybe kliūčių: vejos robotui problema?

Kiemas su daugybe kliūčių: vejos robotui problema?

Naujosios technologijos vis labiau įsiveržia į mūsų kasdienybę ir pasiūlo efektyvias bei patogias sprendimų galimybes. 

Viena iš tokių technologijų, kurios populiarumas sparčiai auga, yra vejos robotas. Vejos robotai skirti vejos priežiūrai, daugeliui žmonių tapo patraukliu pasirinkimu, tačiau ne visada viskas vyksta taip, kaip tikimasi. Kiemai, turintys daugybę kliūčių, gali tapti didžiule problema vejos robotams.

Ar kliūtys vejos robotams yra didelė problema?

Vienas iš pagrindinių vejos robotų pranašumų yra galimybė automatizuoti vejos priežiūros procesą. Šie robotai gali būti programuojami tvarkyti veją, nupjauti žolę ir išlaikyti veją tvarkingą, taupydami žmogaus laiką ir pastangas.  Daug kliūčių turinti veja šiuolaikinėms vejapjovėms robotams paprastai nėra problema. Ribiniai kabeliai ir labai jautrūs elektroniniai „apčiuopai“ nustato, kada robotas turi apsisukti, apvažiuoti aplinkkeliu ar išsijungti. Čia svarbūs geri jutikliai.

Kaip robotai vejapjovės įveikia kliūtis?

Kad robotas vejapjovė išvengtų kliūčių, jis turi gebėti tiksliai orientuotis.

  • Smūgio jutikliai šiandien yra beveik standartiniai. Dažniausiai su jais yra įrengti visi modeliai. Smūgio jutiklių veikimo principas yra paprastas: jei robotas atsitrenkia į kliūtį, jis pasirenka aplinkkelį. Robotas pastebi kliūtį tada, kai lengvai į ją atsitrenkia.
  • Robotai vejapjovės su ultragarsiniais jutikliais šiuo metu yra vienos iš protingiausių mašinų. Jie gali dar geriau aptikti kliūtis, nes jų aukštųjų technologijų jutiklis patikimai aptinka objektus pjovimo maršrute, nesukeliant atskirų žolės ašmenų. Kai kuriuose modeliuose netgi galima reguliuoti jutiklių jautrumą.
  • Naudodami požeminius kontūro kabelius galite nustatyti sritį, kurioje robotas turi pjauti. Kabelius taip pat galima tiesti aplink kliūtį, kad vejapjovė praleistų šią sritį.
  • Be litimų yra papildomas modulis, siūlomas robotams vejapjovėms. Jį sudaro dvi dalys: jutiklis ir skaitmeninė tvoros juosta. Jutiklis turi būti pritvirtintas tiesiai prie roboto vejapjovės, skaitmeninė magnetinė juostelė turi būti uždėta aplink kliūtį. Tam nebūtina perkelti pagrindinio tvoros kabelio. Dėl to vejapjovės robotas be limitų idealiai tinka pvz., kilnojamiems vejos elementams.
  • Daugelyje robotų vejapjovių be kontūro kabelio orientaciją suteikia žolės jutiklis. Jutiklis aptinka žemę, ant kurios šiuo metu yra robotas. Viskas, kas atrodo kaip žolė, nupjauta. Didelis privalumas yra tai, kad prieš pirmą pjovimą nereikia kloti daug laiko reikalaujančių požeminių kabelių. Tačiau trūkumas yra tas, kad plokščios žemės dangos gali būti klaidingai suvokiamos kaip veja.

Ar robotas vejapjovė gali pjauti bet kokią veją?

Iš esmės robotą vejapjovę galima naudoti vejai bet kuriame kieme. Tačiau vejose, kuriose yra daug kliūčių, turėtumėte pasirinkti šiek tiek didesnį plotą. Dėl daugybės posūkių prie kliūčių robotui vejapjovei reikia daugiau laiko toje pačioje vietoje. Jei vejoje yra daug kliūčių, turėtumėte pridėti dar 30% ploto.

Taip pat yra keletas ekstremalių vejos išdėstymų, kuriems įprastas robotas vejapjovė netinka. Pavyzdžiui, vejoms, kurių nuolydis didesnis nei 40%, reikalinga speciali galios įranga. Dauguma robotų vejapjovių gali susidoroti su šlaitais, kurių nuolydis yra 20–40%. Jei turite veją su stačiais šlaitais, pirkdami robotą vejapjovę turėtumėte išstudijuoti informaciją apie jos gebėjimą lipti.

Net ir labai vingiuota veja nebūtinai tinka įprastai vejapjovei robotui. Posūkiuose sunkiau orientuotis, o robotui vejapjovei reikia daugiau laiko įvažiuoti į visus kampus. Tokioms vejoms yra specialūs įrenginiai (pavyzdžiui, WORX Landroid ir visi naujesni HUSQVARNA modeliai), kurie buvo specialiai sukurti tam tikslui.