Prekių katalogas

Kaip prižiūrėti rudeninę veją: 6 patarimai

  • Kaip prižiūrėti rudeninę veją: 6 patarimai

    Vėstantis orai rudenį, retkarčiais lyjantis lietus sudaro idealias sąlygas vejai maitintis, atitaisyti karščių metu padaryta žalą ir kontroliuoti piktžoles.

    Patyrę vejos profesionalai žino, kad rudeninė vejos priežiūra yra tokia pat svarbi, kaip ir ta, kurios jie imasi pavasarį, pažadindami veją iš ramybės, o vasarą – prižiūrėti vegetacijos įkarštyje.

    Rudenį žolė aktyviai sugeria saulės šviesą, drėgmę, angliavandenius ir azotą, ruošdamasi ilgai, ramiai žiemai. Norintiems prižiūrėtos ir tvarkingai atrodančios vejos siūlome susipažinti su 6 patarimais tikslingai vejos priežiūrai. Žinoma nepamirškite, kad grėblys, žoliapjovė, skarifikatorius ir lapų pūstuvas tinkamai vejos priežiūrai rudens sezono metu yra būtini.

    1 patarimas – nepamirškite atlikti vejos pjovimo darbus

    Atėjus rudens sezonui ir vejai augant toliau, nepamirškite jos kas kart nupjauti ir jeigu to reikia – palaistyti. Norėdami mulčiuoti lapus vejoje su aukščio nustatymo rankenėlėmis pakelkite žoliapjovę į aukščiausią tašką. Jeigu veją nupjausite tinkamai, tai po pjovimo į veją pateks reikiamas kiekis saulės spindulių.

    2 patarimas – iš vejos pašalinkite visas organines medžiagas

    Organinių atliekų pašalinimas iš vejos yra esminis žingsnis norint turėti sveiką ir gražią veją. Organinės atliekomis vadinamos tokios atliekos kaip: samanos, įvairios piktžolės. Susikaupus per dideliems organinių medžiagų kiekiams žolės stiebams tampa sunkiau prasiskverbti ir pasiekti paviršių, kur ji gali sugerti daugiau saulės šviesos. Organines medžiagas pašalinsite skarifikatoriaus pagalba. Skarifikatorius gali būti naudojamas rankinis arba mechaninis – priklauso nuo vejos dydžio ir per kiek laiko norite užbaigti skarifikavimo darbus.

    3 patarimas – sugrėbkite arba nupūskite lapus

    Ant vejos nukritę lapai neleidžia saulės spinduliams jos pasiekti, ypatingai tuo metų laiku kai reikia kuo daugiau saulės spindulių angliavandenių kaupimuisi. Nelaukite, kol visi lapai nukris ir į pagalbą pasitelkite grėblį arba lapų pūstuvą. Be saulės spindulių blokavimo, nukritę lapai gali sušlapti nuo lietaus ir ryto rasos. Sušlapę lapai sulips ir sudarys nepralaidų kilimėlį, kuris uždusint veją ir sukels grybelines ligas. Nepriklausomai nuo to ar naudojate grėblį ar lapų pūstuvą būtinai pašalinkite lapus, kol jie nepavirs į šlapią ir sunkiai sutvarkomą netvarką.

    4 patarimas – kas kart patręškite veją

    Dauguma vejos ekspertų sutinka: jei veją tręšiate tik kartą per metus, darykite tai rudeni. Atvėsus orams žolė auga daug lėčiau, tačiau jos šaknys ir šakniastiebiai toliau sparčiai auga. Šakniastiebiai yra horizontalūs augalų stiebai, esantys tiesiai po dirvožemio paviršiumi ir jie gamina žolės stiebus aukščiau ir šaknis apačioje. Todėl, kad veja būtų aprūpinta maistinėmis medžiagomis, šaknys išsiskleistų į paviršių, būtina kas kart veją patręšti.

    5 patarimas – užpildykite susidariusias plikas dėmes

    Ruduo puikus metų laikas sutvarkyti visas plikas dėmes bei tuščias vejos vietas. Greičiausias ir lengviausias būdas tai padaryti yra naudojant „viskas viename“ vejos remonto mišinį. Šį naudojimui paruoštą mišinį galite įsigyti daugumoje sodo parduotuvių ir namų centro žolės sėklų skyriuose. Sodo grėbliu subraižykite laisvą dirvą tuščioje vejos vietoje. Tada storu sluoksniu paskleiskite vejos mišinį ir jį lengvai išsklaidykite tuščioje vietoje.

    6 patarimas – kontroliuokite piktžolių atsiradimą

    Piktžolės, kaip ir dauguma augalų, rudenį veikia energijos sugėrimo režimu. Piktžoles puikiai naikina herbicidai, tik prieš naudojimą būtinai perskaitykite instrukciją ir stenkitės, kad jų nepatektų ant rankų. Herbicidai turi cheminių medžiagų, todėl patekus ant rankų, būtinai jas kuo greičiau nusiplaukite arba herbicidų naudojimo metu mūvėkite pirštines.

    .