Prekių katalogas

Kaip laikyti vejapjovės akumuliatorius žiemą?

  • Kaip laikyti vejapjovės akumuliatorius žiemą?

    Kiekvienas turintys nuosavą sodybą ir bet kokio dydžio pievos plotą neapsieina be vejapjovės.

    Vejapjovės pagalba nupjauname nereikalinga žolę ir džiaugiamės gražia bei išpuoselėta aplinka. Vejapjovės skirstomos į mechanines, cilindrines, elektrines, benzinines ir akumuliatorines. Elektrinei vejapjovei reikalingas nuolatinis elektros tiekimas, benzininei reikalingas benzinas, o akumuliatorinės vejapjovės turi akumuliatorių, kuris prieš pradedant pjauti žolę turi būti būtinai pakrautas. 

    Akumuliatorinės vejapjovės energijos šaltinis – įkraunamas akumuliatorius iš kurio laidais tekančia energija yra užkuriamas žolės pjovimo įrenginys. Įsigiję akumuliatorinę vejapjovę džiaugsitės judėjimo laisve ir mobilumu, taip pat įrenginį galėsite naudoti kur tik panorėsite. Norint, kad akumuliatorius laikytų kuo ilgesnį laiko tarpą ir nereikėtų jo keisti nauju, rekomenduojame susipažinti su taisyklėmis, kaip laikyti akumuliatorių žiemą, kai vejapjovė yra nenaudojama.

    Akumuliatoriaus išėmimas ir laikymas šiltoje patalpoje

    Atėjus žiemos sezonui ir atšalus orams vejapjovės dažniausiai yra laikomos sandėliukuose, garažuose ar kitose šaltesnėse patalpose. Sušilus orams ir pabandžius užkurti vejapjovę, ji gali neužsikurti. Taip pat dėl šaltesnės oro temperatūros patalpose, akumuliatorius gali įtrūkti, o rūgštinis skystis nutekėti pro šoną, taip sukeldamas koroziją. Tai įvyksta dėl to, kad dėl nenaudojamo įrenginio akumuliatorius nėra kraunamas.

    Vienas iš būdų norint apsaugoti akumuliatorių nuo įtrūkimų ar korozijos – akumuliatorių išimti ir padėti šiltoje patalpoje. Šilta laikoma tokia patalpa, kurioje temperatūra nenukrenta žemiau nulio. Jeigu šiltos patalpos, kurioje galėtumėte laikyti akumuliatorių neturite, tuomet viena iš geriausių išeičių įsigyti akumuliatoriaus kroviklį ir kartas nuo karto akumuliatorių pakrauti, kad prasidėjus žolės pjovimo metui išvengtumėte papildomų išlaidų.

    Išvalykite akumuliatoriaus dalis ir vejapjovę

    Šiltojo sezono metu žolė auga greitai, todėl ir vejapjovė naudojama dažnai. Labai svarbu po kiekvieno žolės pjovimo ir baigiantis vasaros sezonui vejapjovę išvalyti tinkamai. Akumuliatorinė vejapjovė turi būti valoma įsitikinus, jog ji yra išjungta ir akumuliatorius yra išimtas. Jeigu vejapjovę naudojate su surinkimo krepšiu, būtinai jį nuimkite ir išvalykite šepetėliu. Vejapjovės korpusą, jeigu jis yra labai nešvarus, galite apvalyti ir drėgna šluoste. Nuvalius korpusą, vejapjovę apverskite ir mentele arba šluoste nuvalykite įrenginio apačią – jūsų vejapjovė yra paruošta sekančiam pjovimui arba padėjimui į patalpas žiemos sezonui.

    Išėmus akumuliatorių nepamirškite išvalyti jo gnybtų ir laidų, kad kito sezono metu būtų užtikrintas geras jų kontaktas. Nepamirškite išvalytų gnybtų patepti specialiu akumuliatoriaus gnybtų tepalu, kurį galite įsigyti, bet kurioje sodo technikos prekėmis prekiaujančioje parduotuvėje. 

    Vejapjovės paruošimas sezonui

    Žoliapjovė veiks tik tuo atveju, jeigu bus paruošta tinkamai prieš prasidedant žolės pjovimo sezonui. 

    • Pagaląskite peilius. Po žiemos miego atnaujinkite vejapjovės peilių aštrumą. Tam reikės pasirūpinti specialiu galąstuvu ir keliai kitais įrankiais. Geriausiai galąsti žoliapjovę pagal tam tikrą vadovą arba apsirūpinti, kad peilius pagaląstų su tuo dirbantis žmogus. 
    • Atnaujinkite alyvą. Alyva yra labai svarbi efektyviam vejapjovės darbui.  Nuo alyvos priklauso viso variklio darbas, todėl nenaudokite prastos ar įrenginiui netinkančios alyvos. Geriausiai vadovautis rekomendacijomis. Pakeitę alyvą, būtinai pamatuokite jos lygį, kad įsitikintumėte, jog alyvos ne per daug ir ne per mažai.
    • Išvalykite oro filtrą. Prasidėjus naujam žolės pjovimo sezonui turi būti išvalomas oro filtras. Filtre dažniausiai likę nešvarumai trukdys naujiems darbams, o atliekant patikrinimą išvalyti filtrą tiesiog būtina. Atsargiai nuvalykite nuo filtro visus nešvarumus ir galėsite imtis darbų. Jei išvalyti nepavyksta, kreipkitės į specialistus, kurie filtrą pakeis nauju.