Prekių katalogas

Elektrinė vejapjovė - kaip išsirinkti?

Elektrinė vejapjovė - kaip išsirinkti?

Tvarkinga ir prižiūrėta pievelė džiugina ir šeimininkų, ir praeivių akį.

Gražiai vejai – patikimas pagalbininkas

Tačiau graži veja pati savaime neužauga – jos įrengimui ir priežiūrai reikia laiko ir nuolatinių pastangų. Be jokios abejonės, nepamainomas pagalbininkas vejos priežiūrai – žoliapjovė.

Šiandien žolę pjaunančių prietaisų pasirinkimas itin platus – stumdomos, savaeigės ir elektrinės vejapjovės, vejos robotai ir sodo traktoriukai. Todėl prieš renkantis ne vienerius metus tarnausiantį sodo „padėjėją“, reikėtų įvertinti keletą dalykų: vejos dydį, pjaunamos erdvės reljefą ir apželdinimą, žolės pjovimo dažnį, sandėliavimo galimybę.

Svarbiausias kriterijus – pjaunamo ploto dydis. Jei veja didelė, siekiant sutaupyti laiko, verta investuoti į įrenginį su didesniu pjovimo pločiu. Tačiau būtina atsižvelgti į tai, ar prižiūrima teritorija yra papildomai apželdinta, ar joje daug kliūčių – medžių, krūmų, dekoracijų, trinkelių ar alpinariumų. Visas šias kliūtis prisieis apeiti, tad tokiu atveju patartina rinktis mažesnę ir lengvesnę vejapjovę, kuri užtikrintų maksimalų manevringumą.
Mažesnėms nei 750 m2 ploto vejoms specialistai pataria rinktis mechanines arba elektrines vejapjoves, o nuo 750 m2 – savaeiges benzinines žoliapjoves.

Kokią vejapjovę rinktis?

Mechaninė, elektrinė, akumuliatorinė, benzininė – kurią vejapjovę rinktis? Su šiuo klausimu pirmiausia ir susiduria žaliųjų plotų savininkai. Trumpai apžvelgsime kiekvienos iš jų privalumus ir trūkumus.

Mechaninės žoliapjovės tinka tik nedideliems ir nuolat prižiūrimiems plotams, kuriose neauga aukšta ir tanki žolė. Jas paprasta valdyti paprasčiausiai stumiant pirmyn, tačiau šiam darbui reikalingos fizinės pastangos. Šios vejapjovės pasižymi žemu triukšmingumu, nereikalauja sudėtingos priežiūros ir puikiai tinka ieškantiems biudžetinio varianto.

Elektrinės vejapjovės yra lengvesnės ir gana manevringos, jos idealiai tinka vidutinio dydžio vejoms (iki 8 arų), tačiau su jomis sunkiau pjauti didesnius plotus, nes yra būtinas pajungimas į elektros lizdą ir ilgas laidas, kuris apsunkina judėjimo laisvę. Renkantis tokio tipo žoliapjovę būtina žinoti, kad prailgintuvai būna ne ilgesni kaip 50 metrų. Elektrinės žoliapjovės dirba pakankamai tyliai ir neteršia gamtos, nes neskleidžia į aplinką išmetamųjų dujų. Vienas iš privalumų – jų nereikia krauti ir su jomis lengva manevruoti – žolę galima pjauti bet kokiu kampu, netgi stačiose įkalnėse. Svarbus dalykas - elektrinės žoliapjovės negalima naudoti esant drėgnai žolei! Elektrinės vejapjovės turi nedidelį žolės surinkimo krepšį, neturi mulčiavimo funkcijos ir šoninio išmetimo. Tačiau jos pasižymi žemu vibracijos lygiu ir jų eksploatavimo sąnaudos yra gana nedidelės.

Su akumuliatorinėmis žoliapjovėmis paprasta judėti, joms nereikia prailgintuvo, tačiau būtina pasirūpinti baterijos įkrovimu. Šios vejapjovės dirba tyliai, panašiai, kaip elektrinės žoliapjovės, tačiau yra manevringesnės, nes neturi laido. Renkantis šio tipo įrenginį, būtina įvertinti, kad maksimalus akumuliatoriaus veikimo laikas yra iki 40 minučių, per kurias spėsite nupjauti apie 2 arus sklypo, todėl verta turėti du akumuliatorius, kuriais galėtumėte naudotis paeiliui.

Benzininės vejapjovės yra pačios galingiausios ir pasižymi didžiausiu funkcionalumu. Jos suteikia maksimalią judėjimo visomis kryptimis laisvę, neturi trukdančių laidų ar nuolatinio įkrovimo reikalaujančių baterijų, tačiau joms prireiks daugiau reguliarios priežiūros. Šios vejapjovės yra ne tik galingesnės, bet ir turi papildomų funkcijų (žolės mulčiavimas, šoninis išmetimas, surinkimo krepšys ir t.t.), kurios gerokai palengvina darbą pjaunant didelius plotus. Renkantis benzininę vejapjovę reikėtų pagalvoti, kur ją laikysite, nes šios technikos negalima vartyti dėl viduje esančio kuro ir tepalo, o pernešti ją rankomis bus sudėtinga dėl jos gabaritų ir svorio. Keletas benzininės vejapjovės trūkumų: išmetamųjų dujų emisija, triukšmingumas, reguliari priežiūra ir būtinybė nuolat pilti kurą ir tepalus.

Pasikalbėkite su mūsų specialistais – jie patars, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis vejapjovę ir padės Jums išsirinkti patį optimaliausią variantą.