Prekių katalogas

10 patarimų, kaip sukurti geriausią veją kaimynystėje

  • 10 patarimų, kaip sukurti geriausią veją kaimynystėje

    Kiekvienas sklypo savininkas nori turėti įspūdingai atrodančią veją.

    Tokią veją turėti įmanoma, tačiau reikia atsiminti, kad nuolatinė priežiūra bus būtina. Jeigu remsitės šiais 10 vejos priežiūros patarimų, net neabejojame, kad tokios vejos ir kaimynai pavydės.

    Po žiemos išvalykite veją

    Vejos valymas turėtų prasidėti ištirpus sniegui ir žemei pradėjus džiūti. Grėblys arba  lapų pūstuvas puikios priemonės žolei valyti, kadangi su jomis pašalinsite prieš žiemą nepašalintus lapus, kankorėžius ar kitas susidariusias atliekas, taip išvengdami pelėsio ar atliekų puvimo. 

    Išravėkite piktžoles

    Vienos didžiausių galvos skausmų vejų savininkams – piktžolės. Šios žolės kaip reikiant gali pabloginti jūsų vejos vaizdą, todėl žoles reikia šalinti palaipsniui , kol jos dar nėra išdygusios. Jeigu pievoje piktžolių daug nėra, tai tikrai nereikia cheminėmis priemonėmis purkšti visos pievos, svarbiausia nupurkšti tą vietą, kurioje aptikote šias kenkėjas.

    Patikrinkite sodo įrangą

    Prasidėjus sodo darbas būtinai nepamirškite patikrinti įrangos, kad įsitikintumėte, jog ji yra pilnai paruošta darbų sezonui. Patikrinkite skysčių lygį, jeigu įrenginys yra akumuliatorinis, patikrinkite ar akumuliatorius yra pakrautas. Taip pat nepamirškite pagaląsti peilių, kad žolė būtų nupjauta kokybiškai. Jeigu įranga matote, kad yra per daug nusidėvėjusi ir nebeveikia tinkamai, pakeiskite į naują. Mūsų el. parduotuvėje rasite didelį prekių pasirinkimą.

    Tikrinkite žolės PH

    Jeigu nuolat tikrinsite vejos PH, net neabejojame, kad ji augs tinkamai. Vejos PH galite patikrinti pagal PH matuoklės skalę, tinkamas vejos pH yra tarp 6 ir 7,2. Jeigu vejos PH yra per didelis, tai dirvožemis bus per daug rūgštus bei šarmingas ir veja neaugs tinkamai. Norint sumažinti vejos PH rinkitės priemones, kurių sudėtyje yra sieros arba geležies sulfato.

    Genėkite medžius

    Tinkamai nugenėti medžiai išpuoselės jūsų sodą, taip pat užtikrinsite tinkamą medžio žydėjimą, darnų vaisių formavimąsi  ir augimo ryšį. Medžius genėti geriausia Vasario-Balandžio mėnesiais. Jeigu sodyboje turite daug medžių ir žinote, kad genėjimas užtruks ilgai – genėjimas gali būti pradedamas Sausio mėnesį. 

    Apkarpykite gyvatvores ir krūmus

    Gyvatvores ir krūmus rekomenduojama karpyti ankstyvą pavasarį akumuliatorinėmis gyvatvorių žirklėmis. Vidurvasarį ir rudenį rekomenduojama atlikti tik smulkų pataisymą, jei augalas dėl augimo prarado tinkamą formą. Žiema metu augalams kyla pavojus užsikrėsti grybelinėmis ligomis, todėl šiuo sezonų gyvatvorių ir krūmų apkarpyti nerekomenduojama.

    Nepalikite nepjautos vejos

    Atėjus pavasariui, pasibaigus šalčiui ir ištirpus sniegui vejos nepatariama pjauti iš karto – žolė turi pradėti aktyviai augti. Pirmus kartus žolės nereikia nupjauti pernelyg daug - nuo ​​dviejų iki trijų colių žolės lygis užtikrina sveiką ir tvarią veją. Jeigu matote, kad žolė pernelyg ilgą būtinai ją nupjaukite vejapjove.

    Vėdinkite veją

    Vejos vėdinimas – tai jos pripildymas oru. Vėdinimo metu vejos dirvoje išmušamos skylės, kurios užpildomos rupiu smėliu, kad vėl nesusidarytų dumblas. Paviršiuje esantis vanduo lengviau nuteka, ir žolės šaknys gauna daugiau oro – tad veja geriau auga.

    Laistykite veją

    Norite turėti gražią veją? Nepamirškite jos laistyti¡ Geriausias laistymo laikas – ankstus rytas, kai oro temperatūra nėra aukšta, nes žolė iki karščio spės pradžiūti. Dienos metu galima laistyti tik tada, kai oras yra apniukęs arba nėra saulės.

    Suteikite paukščiams namus

    Įsigykite lesyklėlę, kad paukščiai turėtų kur apsilankyti. Iš ryto atsibudus ir girdėti paukščių čiulbėjimą, ar gali būti kas geriau?