Prekių katalogas

Vejos roboto kontūro laidas: koks turi būti atstumas nuo krašto?

 • Vejos roboto kontūro laidas: koks turi būti atstumas nuo krašto?

  Vejos robotai – tai vis dažniau vartotojų įsigyjamas įrenginys prietaisas vejai pjauti.

  Tam, kad robotas neišvažiuotų iš teritorijos reikalingi kontūro laidai su kuriais apjuosiama žolės pjovimo teritorija. Šie kontūro laidai atlaiko grunto spaudimus, pasižymi gera izoliacija, dideliu atiduodamos srovės mechaniniu atsparumu. Taip vejos pjovimo robotas dirbs kokybiškai ir Jums nereikės jaudintis, kad išklys iš pjovimo teritorijos.

  Labai svarbūs dalykas į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis kontūro laidą – kokio ilgio jis reikalingas ir kokį atstumą turite pasirinkti tarp kontūro laido ir kiemo krašto. Dalinamės keliais atvejais kaip gali atrodyti idealūs atstumai:

  • Siena, tvora: 35 cm;
  • Gėlynas, nedidelis kalnelis; 30 cm;
  • Grindinio akmuo, apvado akmuo: 10 cm.

  Skirtingas atstumas tarp kontūro laido ir vejos krašto

  Renkantis tinkamą atstumą tarp kontūro laido ir vejos krašto labai svarbu atkreipti dėmesį į tai koks yra krašto tipas, nes vejos pjovimo robotas gali važiuoti per vejos kraštą. Taip pat labai svarbu žinoti, kad kontūro kabelis riboja plotą kur gali važiuoti pjovimo robotas. Rekomenduotina, kad pjovimo įrenginys ne tik privažiuotų iki kontūro laiko, bet šiek tiek ir pravažiuotų jį.

  Minimalus kontūro laido atstumas iki vejos krašto gali skirtis priklausomai nuo vejos roboto modelio. Daugelio modelių atstumas siekia iki 14 colių, tačiau didesniems robotų modelio reikės ir kur kas didesnio atstumo – 12 – 18 colių.

  Kai vejos pakraščiai turi keletą kraštų, vejos robotai šiek tiek gali pervažiuoti kontūro laidą, tačiau roboto ratai turi likti ant vejos. Jeigu gėlynai suprojektuoti taip, kad būtų šiek tiek žemiau vejos lygio, robotas vejapjovė gali įstrigti ypatingai jeigu priekiniais ratais nuvažiavo žemyn ir bando užvažiuoti į viršų. Šiuo atveju rekomenduotina kontūro laidus tiesti iki žemiausio vejos lygio, kad įrenginys neįstrigtų.

  Išimtys tarp kontūro laido ir vejos krašto

  Tiesiant kontūro laidą per vejos kraštą, didesniuose ir ankštuose posūkiuose rekomenduotina palikti kur kas didesnį atstumą. Norint palikti didesnį atstumą dažnu atveju pakanka pridėti papildomai apie 2 colius, nei buvo numatyta. Be to, beveik visų robotų vejapjovių kontūro kabelis neturi būti žemiau nuolydžio, kuris viršija nustatytą ribą – 10 proc. gradientą. Jeigu Jūsų veja baigiasi ant nuolydžio tokiu atveju kontūro laidą turėsite tiesti kitaip, kad įrenginys turėtų pakankamai vietos sulėtinti ir sustoti prieš pasiekiant laidą. Taip vejos pjovimo robotas apsisukdamas atbuline eiga nenuslys ir nepažeis vejos nuolydžio gale.

  Norėdami nutiesti kontūro laidą arčiau vejos kraštų, kraštus apdėkite akmenimis. Vejos robotas nepervažiuos akmenų, o veja bus nupjauta iki pačio krašto, Jūs išvengsite papildomo darbo ravint žolę ir turėsite tvarkingą bei išpuoselėtą veją. 

  Žingsniai link išsvajotos vejos

  Norite turėti išsvajotą veją, bet nežinote kaip? Dalinamės keliais trumpais, bet svarbiais žingsniais link išsvajotos vejos?

  • Pasiruošimas. Nesvarbu kokios dydžio yra Jūsų sodas, pasiruošimo darbai prasideda nuo eskizo pasidarymo. Eskize turėtų būti pavaizduoti namo, gėlynų, kliūčių, sodo, vandens plotų ribos.
  • Pjovimo zonos ir įkrovimo stotelės vieta. Įsigijus vejos robotą turite nustatyti ir pažymėti kokie plotai bus pjaunami ir parinkti tinkamą įkrovimo stotelės vietą.  Įkrovimo stotelė būtinai turi būti pastatyta sausoje vietoje, apsaugotoje nuo saulės ir lietaus.
  • Priedų paruošimas. Visiems vejos robotams yra būtini priedai, tokie kaip: kontūro laidas, tvirtinimo kabliukai ir jungiamieji spaustukai.