Prekių katalogas

Sodo traktoriukas – nepamainomas pagalbininkas

Sodo traktoriukas – nepamainomas pagalbininkas

Sodo arba vejos traktoriukas yra nepamainomas pagalbininkas, kuomet reikia nupjauti didelius arba labai didelius plotus. 

Šie traktoriukai idealiai tinka namų valdų savininkams ir/ar ūkių šeimininkams, kuriems reikia didelio efektyvumo, universalumo, nesudėtingo naudojimo, gero manevringumo ir komfortiško važiavimo. Vejos traktoriukai dažnai pasitelkiami į pagalbą pjaunat žolę pamiškėse, parkuose ar sodybose.

Naujos kartos sodo traktoriukai pasižymi itin gausiais privalumais – jie yra galingi, našūs, ergonomiški, patvarūs, ilgaamžiai, atitinkantys aukščiausius kokybės standartus.

Skirtingi gamintojai siūlo įvairių modelių, galingumų, skirtingų transmisijų, pločių bei aukščių sodo traktoriukus, todėl tikrai išsirinksite tą, kuris idealiai atitiks individualius Jūsų poreikius.

Tvarūs, darbštūs ir ilgaamžiai

Sodo traktoriukus galima naudoti bet kokiomis oro sąlygomis, nes nereikia naudoti droselio, variklis užvedamas pasukant raktelį. Šie traktoriukai puikiai rieda nelygiais paviršiais, geba prie jų prisitaikyti, kai kurie modeliai turi paviršiaus nuskutimo funkciją. Traktoriukų kryptis lengvai valdoma ir greitis kontroliuojamas tiesiog spaudžiant pedalą, todėl galima patogiai vairuoti abejomis rankomis. 

Vejos traktoriukai turi tvirtą pilno ilgio sulituotą korpusą, padengtą rūdims atspariais dažais, kas suteikia maksimalų patvarumą ir atsparumą. Galingi šviesios diodų žibintai ypač naudingi dirbant tamsiu paros metu.

Kas svarbu renkantis sodo traktoriuką?

Ką derėtų žinoti, renkantis sodo traktoriuką? Pagrindiniai aspektai, kuriuos vertėtų įvertinti pačiam ar su konsultanto pagalba, yra šie:

  • Pjovimo plotis ir minimalus bei maksimalus pjovimo aukštis
  • Priekinės ir atbulinės eigos greitis
  • Nominali galia ir variklio galingumas
  • Varomųjų ratų skaičius – du ar keturi. Jei turite sklypą su įkalnėmis, rekomenduojame rinktis keturis varomus ratus.
  • Pjovimo metodai – surinkimas/mulčiavimas/šoninis arba galinis išmetimas. Jeigu tenka pjauti didelius vejos plotus su aukšta žole, rekomenduojama rinktis sodo traktoriuką su galinio arba šoninio žolės išmetimo (mulčiavimo) sistema. O jei norite turėti itin tvarkingą veją, vertėtų ieškoti traktoriuko su integruotu žolės surinktuvu. Naujausių modelių sodo traktoriukai turi pažangią neužkemšančią surinkimo sistemą, kuri leidžia nuopjovas iš priekyje sumontuoto pjovimo agregato surinkti tiesiai į žolės surinkimo krepšį, o šį ištuštinti nepakilus nuo sėdynės.
  • Agregatų (padargų) pasirinkimas, leidžiantis traktoriuką panaudoti ne tik sezono metu bet ir šaltuojų metų laiku. Primontuojami papildomi priedai - aukštos žolės pjovimo agregatas, samanų grėblys, smėlio ar trąšų barstyklė, šluota, sniego valymo agregatas, sniego peilis – įgalina traktoriuką  nuveikti daug daugiau, nei tik nupjauti veją.

Pjaunant didelius plotus ypač svarbi yra ergonomiška sėdynė. Naujos kartos sodo traktoriukai paprastai turi itin patogią reguliuojamą sėdynę, leidžiančią jos padėtį automatiškai keisti pirmyn-atgal arba aukštyn-žemyn.

Dar vienas svarbus aspektas – vairaratis. Storas ir padidintas rankose neslystantis vairaratis minkštais apvadais yra itin patogus, leidžia sklandžiai vairuoti ir reikalauja mažiau pastangų, todėl traktoriuką lengva valdyti ir juo manevruoti net vyresnio amžiaus žmogui. 

Sodo traktoriukuose yra oro indukcija, kuomet galinga oro srovė pakelia žolę po pjovimo agregatu, kas užtikrina kokybišką žolės nupjovimą ir efektyvų jos surinkimą.

Sodo traktoriukas gali turėti žolės surinkimo krepšį arba gali pjauti žolę naudodamas šoninio/galinio išmetimo arba taip vadinamą mulčiavimo rėžimą, kuomet nupjauta žolė susmulkinama ir išmetama ant vejos, taip natūraliai ją patręšiant. 

Patogus ir šiuolaikiniam žmogui svarbus dalykas - priminimas apie servisą. Traktoriuko skydelyje yra įtaisytas skaitmeninis laiko matuoklis su užprogramuotais serviso intervalais, primenantis, kada reikia atlikti techninę apžiūrą.

Atsarginės dalys ir priežiūra

HUSQVARNA® turi servisus ir atstovybes kiekviename mieste, tiekia vejapjovių dalis ir priežiūrą, kas yra itin svarbu, įsigijus bet kokią techniką.

Aukščiausios kokybės laiko išbandyta HUSQVARNA®  užtikrina, kad Jūsų pasirinktas sodo traktoriukas taps ilgalaikiu partneriu prižiūrint savo žolės plotus.