Prekių katalogas

Namų darbai – renkantis vejapjovę

Namų darbai – renkantis vejapjovę

Liaudies išmintis byloja, kad gera pradžia – pusė darbo. O gyvenimiška patirtis sako, kad gerai pradžiai reikia gero įrankio, ir tuomet bet kuris darbas taps ne privaloma būtinybe, o malonumą teikiančiu užsiėmimu. 

Žolės pjovimas – ne išimtis, nesvarbu, ar šiam darbui skirsite laiko po darbo dienos, ar savaitgalį. Autorizuotas Husquarna® atstovas Lietuvoje negaili patarimų, kaip išsirinkti Jūsų geriausiai poreikius atitinkančią vejapjovę.

Prieš renkantis konkretų modelį, reikėtų paruošti „namų darbus“, kurie padės apsispręsti, kokia tipo vejapjovė Jums labiausiai tiktų. Iš pradžių rekomenduojame įvertinti savo sklypo plotą (maža, vidutinė ar didelė veja), pjaunamos erdvės išdėstymą (ar pjaunamos vejos plote yra statinių, želdinių), pagalvoti, kur laikysite vejapjovę (sandėliuke, garaže, lauke).

Kaip išsirinkti tinkamiausią vejapjovę?

Vejapjovės/žoliapjovės būna mechaninės ir savaeigės, benzininės ir akumuliatorinės, tad rinktis tikrai yra iš ko. Naujos kartos vejapjovės turi gausybę funkcijų, tad mūsų konsultantai padės išsirinkti tą, kuri geriausiai atitinka individualius Jūsų poreikius. Kai kurie pirmenybę teikia itin aukštai kokybei, kuria pagrįstai didžiuojasi žinomi prekiniai ženklai, antri vertina ergonomiškumą ir funkcionalumą, treti - manevringumą ir tylų darbą, o didžioji dauguma - ieško optimalaus kainos ir kokybės santykio.

Jei turite nedidelį vejos plotą, Jums puikiai tiktų stumdoma vejapjovė arba elektrinė vejapjovė su laidu, pjaunanti tokį plotą, kokio tūrio yra surinkimo krepšys.

Stumdomos/mechaninės rankinės vejapjovės idealiai tinka mažoms vejoms/sodams. Jos pasižymi dideliu patvarumu, ilgai tarnauja ir yra nesudėtingai valdomos, dirba labai tyliai. Mechaninės vejapjovės turi reguliuojamą peilių aukštį, jos itin patogios ten, kur aukšta žolė. Stumiamos žoliapjovės gali turėti žolės surinkimo talpą. Renkantis tokio tipo vejapjovę, svarbu atkreipti dėmesį į jos rankeną, geriausia, kai ji yra paminkštinta ir turi reguliuojamą aukštį (tai aktualu, jei žolę pjauna keli žmonės). Renkantis mechaninę vejapjovę rekomenduojame atkreipti dėmesį į jos ratukų dydį, nes nuo jo priklauso prietaiso stabilumas.

Elektrinių vejapjovių pagrindiniai privalumai - nereikia benzino ir tepalo, jos ne tokios sunkios ir yra mažiau triukšmingos. Tokios žoliapjovės puikiai tinka mažesniems plotams, arba sklypams, turintiems stačias įkalnes.

Akumuliatorinės vejapjovės pritaikytos mažų plotų pjovimui ir/arba baigiamiesiems žolės pjovimo darbams sudėtingose, sunkiai prieinamose vietose. Paprastai nedidelę veją galima nupjauti vienu įkrovimu. Šios vejapjovės yra nesunkios ir kompaktiškos, lengvai sulankstomos ir transportuojamos, sandėliuojant užima nedaug vietos bei pasižymi dideliu manevringumu. Akumuliatoriumi varomos vejapjovės veikia tyliau bei benzininės, neteršia oro, nereikia keisti uždegimo žvakių ar tepalo.

Benzininės savaeigės vejapjovės – pačios galingiausios, todėl jos idealiai tinka vidutinių ir didelių vejų pjovimui. Jos gerokai palengvina žolės pjovimą, nes neeikvoja jūsų jėgų stumiant prieš save sunkiasvorę žoliapjovę, kas ypač svarbu pjaunat didesnius plotus.

Benzininės žoliapjovės būna skirtingų gabaritų (pločių ir aukščių), skiriasi jų galingumas bei dizainas. Renkantis savaeigę vejapjovę, rekomenduojame įvertinti šiuos pagrindinius aspektus: pjovimo plotį, pjovimo metodą ir eigos sistemos parametrus. 

Tokios vejapjovės yra labai tvirtos, lengvai manevruojamos ir pasižymi ir ilgaamžiškumu. Paprastai jos turi galingus variklius, talpų degalų baką, didelės talpos žolės surinktuvus ir/ar mulčiavimo priedus, patogiai reguliuojamą skirtingų aukščių ergonomišką rankeną, taip pat – užlenkiamą kėlimo rankeną žoliapjovės priekyje, kas užtikrina lengvą transportavimą (pavyzdžiui, perkėlimą į automobilį ar užkėlimą laiptais) ir sandėliavimą.

Vejapjovių servisas ir atsarginės dalys

HUSQVARNA®  turi servisus ir atstovybes kiekviename mieste, tiekia vejapjovių dalis ir priežiūrą, kas yra itin svarbu, įsigijus bet kokią techniką.

Aukščiausios kokybės laiko išbandyta HUSQVARNA®  užtikrina, kad Jūsų pasirinkta vejapjovė taps ilgalaikiu partneriu prižiūrint savo veją.