Prekių katalogas

Kodėl verta įsigyti mulčiavimo arba šoninio išmetimo vejos traktoriuką?

 • Kodėl verta įsigyti mulčiavimo arba šoninio išmetimo vejos traktoriuką?

  Mulčiavimo vejos traktoriuko paskirtis – žolės pjovimo metu susmulkinti žolę kelis kartus ir ją išmesti atgal į veją.

  Po pjovimo veja tampa dar gražesnė, nes susmulkinta žolė suteikia dirvai papildomų trąšų. Svarbiausia sąlyga sumulčiuoti žolę tinkamai, nes kitu atveju gražia veja galėsite džiaugtis dar negreitai.

  Šoninio išmetimo vejos traktoriuką pravartu pirkti jeigu veja yra pjaunama rečiau. Traktoriukai puikiai pjauna drėgną, tankią ir aukštą žolę. Įsigijus sodo traktoriuką su šoniniu išmetimų išvengsite žolės strigimo ir užsikišimo pjovimo metu. Taip pat sodo traktoriukai yra universalūs bei gali būti panaudojami skirtingiems tikslams: sniegui valyti, priekabai tempti ar trąšoms išbarstyti.

  Mulčiavimas ir šoninis išmetimas

  Mulčiavimas – tai vejos priežiūros sistema sukurta taip, kad nupjauta žolė sugrįžtų į dirvą, o dirvožemis būtų pripildytas maistinėmis medžiagomis. Pjovimo metu nupjauta žolė sumulčiuojama ir išmetama ant vejos, kur greitai suyra. Mulčiavimas taip pat suteikia dirvožemiui apsauginį izoliacinį sluoksnį.

  Šiais laikais gaminami sodo traktoriukai gali turėti net 3 skirtingus režimus, kurie skirti šoniniam išmetimui, mulčiavimui arba galiniam išmetimui. Šoninis išmetimas yra kitoks pjovimo būdas – vejos traktoriukai turi išmetimo latakus, kuriais yra išstumiama nupjauta žolė. Įsigiję vejos traktoriuką su šoninio išmetimo funkciją užtikrinsite puikią pjovimo kokybę ir siurbimo galią, kai reikės ištraukti užstrigusią žolę. 

  Kodėl verta įsigyti mulčiavimo vejos traktoriuką?

  Mulčiavimo vejos traktoriukai yra gan populiarus pasirinkimas, nes žolė yra išmetama ant nupjautos vejos ir gaunasi kaip organinė vejos trąša. Sumulčiuota žolė apsaugos jūsų dirvą nuo perkaitimo, kadangi bus sumažintas žolės garavimas. Taip pat pakankamai padengus mulčiavimo nuopjovas bus išvengiama nepageidaujamų vejos piktžolių augimo.

  Dauguma specialistų rekomenduoja įsigyti mulčiavimo vejos traktoriukus, kadangi mulčiavimas svarbus išlaikant dirvožemio ekosistemos pusiausvyrą ir jis gali būti atliekamas bet kuriuo sezono metu, tačiau optimaliausias laikas yra pavasarį ir vasarą.

  Kodėl verta įsigyti šoninio išmetimo vejos traktoriuką?

  Geriausias ir praktiškiausias būdas pjauti žolę – nupjautą žolę paskleisti ant vejos per šoninio išmetimo funkciją. Nupjauta žolė yra puiki natūrali trąša, kuri į jūsų veją sugrąžins maistines medžiagas, joms suyrus. Toliau išvardinsime dar kelias priežastys kodėl verta įsigyti vejos traktoriuką su šoniniu išmetimu:

  • Šoninio išmetimo vejapjovės blokai yra mažiau linkę užsikimšti, todėl tampa ypač naudingais pjaunant ilgą arba šlapią žolę.
  • Nupjauta žolė bus tolygiai paskirstyta visoje vejoje, o tai sukurs vienodą išvaizdą ir neleis kauptis gumulams, todėl nereikės grėbti ar maišyti žolės.
  • Naudojant šoninio išmetimo vejapjovės agregatą, nupjauta žolė iš latako išstumiama dideliu greičiu.
  • Esant kliūtims žolę galite pjauti tik viena kryptimi.

  Skirtumai tarp mulčiavimo ir šoninio išmetimo vejos traktoriukų

  • Funkcijos. Šoninio išmetimo vejapjovės turi išmetimo latakus. Šoninio išmetimo režimu vejapjovės šone atsidaro anga, kur nupjauta žolė srovele išleidžiama į veją, o vėliau sugrėbiama ir sukraunama į maišus. Mulčiavimo vejapjovės neturi išmetimo latakų, tačiau vietoj to turi specialius mulčiavimo peilius.
  • Natūralios trąšos. Mulčiuojant nupjauta žolė naudojama kaip natūrali trąša, nuskeliant nuopjovas ir išmetant jas ant vejos. Vejoje nuopjovos greitai suyra ir veja tampa aprūpinta maistinėmis medžiagomis.
  • Greitas ir patogus išvalymas. Mulčiuojančios vejapjovės paprastai turi uždarą plokštę, kuri išlaiko nupjautą žolę viduje, kol ji susmulkinama. Šio vejos traktoriuko valyti nereikia. Naudojant šoninio išmetimo vejapjovę, nupjauta žolė išpučiama kelių pėdų atstumu į veją, o išmetimo latakus yra paprasta išvalyti.