Prekių katalogas

Kaip pagaląsti grandininio pjūklo grandinę?

Kaip pagaląsti grandininio pjūklo grandinę?

Grandinės pjūklams – tai grandininio pjūklo priedai be kurių medienos pjovimo darbai nebūtų įmanomi. 

Grandininio pjūklo grandinių pasirinkimas platus, todėl renkantis grandinę rekomenduojama dėmesį atkreipti į grandinės žingsnį, plotį ir varančiųjų narelių skaičių.

Grandinės žingsnis yra vidutinis nuotolis tarp dviejų pjūklo grandinės kniedžių. Grandinės plotis yra varančiųjų narelių storis – jį svarbu žinoti, kad pjūklo grandinė tiktų kreipiančiajai juostai. Narelių skaičiaus nurodyta nėra, todėl juos turi susiskaičiuoti pats vartotojas.

Kaip ir kiti pjūklai, taip ir Husqvarna pjūklai nepjaus medienos be pjovimo grandinių. Todėl straipsnyje plačiau supažindinsime su grandinės galandinimo pradžia ir galandinimo žingsniais.

Grandinės galandinimo pagrindai

Norint teisingai pagaląsti pjūklo grandinę pirmiausia reikia žinoti 2 pagrindinius dalykus:

  1. Kokio skersmens grandininio pjūklo grandinę naudoti. Yra keli grandininio pjūklo grandinės skersmenys, tačiau dažniausiai naudojami yra 5/32 ir 7/32 colio. Kokia grandinė yra tinkama dažniausiai pateikiama grandininio pjūklo vadove arba galite rasti informaciją internete. Jeigu vis dėl to nepavyksta rasti informacijos ar tinkamos grandinės, grandininį pjūklą nuneškite specialistui. Specialistas apžiūrės pjūklą ir parinks tinkamą grandinę.
  2. Kaskart keisdami grandinę sumažinkite gylio matuoklio aukštį, tai pakeis grandinės geometriją ir darbai bus atlikti greičiau ir paprasčiau. Kiekvieno pjaustytuvo nuožulnaus paviršiaus padavimas keičia frezos ryšį su gylio matuokliu. Gylio matuoklis yra pjaustytuvo dalis, kuri riboja pjaustytuvo pašalinamos medienos kiekį, todėl galąsdami kiekvieno pjaustytuvo nuožulnų paviršių sumažinate pjovimo paviršiaus aukštį gylio matuoklio atžvilgiu. Tam kad pjovimo paviršius nebūtų sumažintas, po trijų frezos galandimo seansų turi būti sumažintas gylio matuoklio aukštis.

Galandinimo pradžia – kokius dalykus turiu padaryti?

Prieš pradedant galandinimo darbus yra keletas kitų dalykų, susijusių su grandininio pjūklo galandimu, kuriuos turėtumėte žinoti.

  • Pirmasis žingsnis kurį reikėtų atlikti - išvalyti kreipiamosios juostos griovelį. Pjūklo strypas ir griovelis, į kurį patenka grandinė, ilgainiui užsikimš smėliu. Norint, kad grandinė veiktų sklandžiai ir nepertraukiamai, būtina ją išvalyti. Išvalyti galima naudojant kreipiančiosios juostos valymo įrankį arba kreiptuvą.
  • Dauguma grandininio pjūklo strypų yra universalūs ir gali būti pasukti norima kryptimi po kelių galandimų, kad būtų užtikrintas tolygus juostos nusidėvėjimas. Jeigu turimo pjūklo strypas gali būti pasuktas – tai ir padarykite!
  • Kai kurie pjūklai turi antgalį ant strypo galo, kuris turi būti pateptas skysta medžiaga. Strypo galą reikėtų patepti kiekvienu grandinės galandinimo etapu, nes tik taip užtikrinsite tinkamą grandinės veikimą.
  • Prieš ruošiantis galandinti grandinę rekomenduojama apsimauti pirštines. Tokiu būdu išvengsite pjūvių ar didesnių susižalojimų.

Grandininio pjūklo galandinimo žingsniai

Pirmiausia grandinė turi būti įsigyjama tinkamo skersmens ir uždedama ant grandininio pjūklo. Prieš pradedant galandinimo procesą viena ranka tvirtai laikykite grandinę, o kita ranka ją veskite skerstai pjūklo, judinant grandinę į priekį. Galandimo darbai turi vykti grandinę galandant iš vidaus į išorę. Grandinė būtinai turi būti laikoma stačiu kampu į kreipiamąją juostą, o kad būtų išvengtas vienpusis susidėvėjimas galandinimo metu galąstuvo padėtis turi būti šiek tiek pasukta. Ir būtinai grandinę reikia laikyti taip, kad ketvirtadalis jos skersmens išsikištų virš viršutinės plokštės.

Jei po galandinimo darbų ant pjovimo briaunos matote tamsias vietas, grandinė dar nėra pakankamai aštri. Pjovimo briauna yra tinkamai pagaląsta, kai ji tampa tolygiai šviesi.