Prekių katalogas

Kaip išsirinkti tinkamiausią vejapjovę

 • Kaip išsirinkti tinkamiausią vejapjovę

  Norint patogiai ir efektyviai pjauti veją svarbu išsirinkti tinkamą vejapjovę. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tokius veiksnius, kaip: pjaunamo ploto dydis, ar vejapjovę pasirinkti savaigę ar stumiamą, pjovimo metodas, kurį ketinate naudoti.

  Nepamirškite, kad norėdami nupjauti 1000 kvadratinių metrų vejos, turėsite nueiti nuo dviejų iki trijų kilometrų. Būtent dėl šios priežasties savaeigės vejapjovės tampa patraukliu sprendimu. Sprendimą dėl pjovimo sistemos lemia vejos tipas ir pjovimo dažnumas. Vejapjovės su galinio ar šoninio žolės išmetimo sistema tinka aukštesnei, šiurkštesnei ir nelygiai žolei bei rečiau pjaunamoms vejoms.

  BioClip® (mulčiavimas) – tai idealus sprendimas naudotojams, kurie dažnai pjauna veją ir siekia pačių geriausių rezultatų. Nupjauta žolė susmulkinama ir paliekama vejoje kaip trąša. Be to, paskleista žolė veiksmingai saugo veją nuo išdžiūvimo. Tačiau mulčiuojant labai svarbu neperauginti vejos ir dažnai pjauti.

  Pjaunant vejapjovėmis su rinktuvu, veja atrodo tvarkingai; be to, nupjautos žolės nereikia grėbti. Surinkimo sistemą galima naudoti lapams rudenį rinkti. Vejapjovė su rinktuvu taip pat labai praverčia, jei saugotės alergijos žolei ar norite išvengti atsitiktinio piktžolių sėklų pasklidimo.

  Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis vejapjovę:

  • Remdamiesi savo vejos dydžiu, nuspręskite, kokio pločio pjovimo agregato jums reikėtų. Jei pjaunamame plote daug augmenijos ar kliūčių, rekomenduojame rinktis lengvesnes ir siauriasnes vejapjovęs, kad galėtumėte lengviau apeiti kliūtis.
  • Jeigu priskiriate savo veją vidutinei ar didelei (7 - 15 arų), rekomenduojame rinktis savaeigį, didesnio pjovimo pločio modelį.
  • Jeigu jūsų veja vidutinio dydžio (3 - 5 arai), o jūs nieko prieš pasimankštinti, bei yra sklype daug kliūčių, siūlome stumiamąją vejapjovę.
  • Jeigu veja nedidelė (iki 2 arų), pagalvokite apie mechaninę vejapjovę, kurios pjovimo kokybė sveikiausia vejai, nes žolės stiebeliai nukerpami, jos neišmeta jokių teršalų ir apsaugo jūsų kaimynus nuo triukšmo.
  • Jeigu nesate tikri, kuri pjovimo sistema geriausiai tiktų jūsų vejai ir labiausiai atitiktų Jūsų pjovimo įpročius, rinkitės modelį su keliais pjovimo metodais: išmetimu, Surinkimu ir BioClip® (mulčiavimu).
  • Jeigu norite užsiimti komercine veikla ir ieškote profesionalios vejapjovės
  • Jei norite inovatyvaus ir šiuolaikiško bei laiką taupančio srpendimo - rinkitės vejos robotą. Taip nereikės rūpintis vejos kompostavimu, veja natūraliai taps vešlesnė ir tankesnė. Husqvarna vejos robotas - tyliausias vejos pjovimo būdas, dėl to būsite patenkinti ir Jūs ir kaimynai.