Prekių katalogas

Kaip išsirinkti grandininį pjūklą?

Kaip išsirinkti grandininį pjūklą?

Kažkada buvęs kasdieniniu, duoną uždirbdavusiu medkirčių įrankiu, grandininis pjūklas šiandien vis dažniau naudojamas namų ūkiuose.

Pasiūla, iš kurios galima rinktis – išties plati, todėl prieš renkantis vieno ar kito modelio grandininį pjūklą, pradžioje vertėtų atsakyti į keletą klausimų:

  • Kokiam darbui reikalingas pjūklas?
  • Ar jau turite darbo su grandininiu pjūklu patirties?
  • Kokio tipo medienai bus naudojamas pjūklas?
  • Kaip dažnai naudosite šį įrankį?

Nuo atsakymų į šiuos klausimus priklausys, kokio modelio ir techninių charakteristikų grandininis pjūklas optimaliausiai atitiks Jūsų poreikius.

Grandininis pjūklas gali pasitarnauti ir mėgėjui, ir profesionalui. Namų sąlygomis grandininio pjūklo pagalba galima supjauti malkas, genėti medžių šakas arba krūmus, patrumpinti lentas, tverti tvoras ar atlikti nedidelius dailidės darbus. Rimtesni ir daugiau patirties reikalaujantys darbai - medžių „vertimas“ miške, lentų išpjovimas, medžio skulptūrų skobimas.

Renkantis darbo įrankį, svarbu įvertinti, su kokia mediena dirbsite – ji bus smulki ar didesnio skersmens, minkšta ar kietmedis, švari ar žemėta.

Tinkamo modelio pasirinkimą lems ir tai, ar pjūklas bus naudojamas tik keletą valandų savaitgaliais, ar tai bus pagrindinė kasdien naudojama darbo priemonė.

Būtent nuo darbo pobūdžio, įrankio eksploatavimo laiko ir dažnumo bei pjaunamos medienos savybių pasirenkamas konkretaus modelio grandininis pjūklas.

Patarimai renkantis grandininį pjūklą

Jei tai Jūsų pirmasis grandinis pjūklas ir esate „žalias“ naujokas be patirties, patartina rinktis mažesnių gabaritų pjūklą, kurį bus paprasčiau ir saugiau valdyti.

Jei grandininio pjūklo ieškote rimtam darbui, kuomet teks „leisti“ didelius medžius ar pjauti kietą medieną, labiau praverstų galingesnis pjūklas. Dideli pjūklai yra gana sunkūs, reikalaujantys fizinių jėgų ir mokėjimo su jais saugiai elgtis.

Renkantis grandininį pjūklą, būtina atkreipti dėmesį į pjovimo juostos ilgį, kuris turėtų būti parinktas priklausomai nuo pjaunamo medžio dydžio ir Jūsų turimos patirties. Trumpesnio ilgio pjovimo juosta yra lengvesnė, su ja paprasta genėti šakas. Tuo tarpu ilgesnė pjovimo juosta praves pjaunant didesnius medžius.

Paprasčiausias ir patikimiausias būdas patikrinti, ar pjūklas „limpa“ - pasibandyti įrankį „gyvai“. Pirmiausia pjūklas turi būti patogus. Tai galite pajusti tik rankose palaikę keletą skirtingų modelių – įvertinkite skirtingo dydžio ir svorio pjūklus, įsitikinkite, ar įrankį patogu laikyti rankoje ir pan. Įrankį renkatės ne vienai dienai, todėl visi šie niuansai lems tiek darbo našumą, tiek Jūsų paties saugumą.

Kuris – akumuliatorinis ar benzininis?

Pasirinkimo galimybių daug, todėl trumpai apžvelgsime akumuliatorinio ir benzininio grandininio pjūklo pliusus ir minusus, kurie padės suprasti, kokio įrankio Jums reikia.

Akumuliatorinis grandininis pjūklas paprastai naudojamas nesudėtingiems smulkiems darbams. Nors visi akumuliatorinių grandininių pjūklų modeliai turi elektros variklį ir akumuliatorių, tačiau skiriasi jų galia ir sukimo momentas. Pagrindinis aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį - akumuliatoriaus veikimo ir įkrovimo laikas, kuris svarbus priklausomai nuo to, kokius darbus planuojate atlikti ir kaip dažnai teks įkrauti bateriją.

Privalumai. Akumuliatoriniai pjūklai yra manevringi, dirba gana tyliai, yra pritaikyti nešiojimui, neteršia aplinkos išmetamosiomis dujomis, nereikalauja sudėtingos priežiūros ir yra pigesni.
Trūkumai. Šie pjūklai netinka didelio skersmens medienai ir sudėtingiems darbams, turi gana trumpą (apie 60 min.) akumuliatoriaus veikimo laiką ir mažesnį sukimo momentą, lyginant su benzininiais pjūklais.

Sudėtingiems ir sunkiems darbams skirtais benzininiais grandininiais pjūklais dažniausiai naudojasi profesionalai. Jie yra sunkūs, reikalauja papildomos priežiūros, tačiau yra nepamainomi atliekant sudėtingą genėjimą ar tuomet, kai reikia suplauti didelį kiekį medienos.

Privalumai. Benzininiai grandininiai pjūklai yra didelio galingumo ir tinka sunkiems darbams, juos galima naudoti nesukant galvos dėl nutiesto maitinimo kabelio ar įkrovimo reikalaujančio akumuliatoriaus.
Trūkumai. Sudėtinga priežiūra, didelis triukšmingumas ir aplinkos tarša.

Savo pasiūloje turime itin platų Husqvarna pjūklų pasirinkimą. Visi grandininiai pjūklai yra sukurti remiantis aukščiausios klasės įrankių gamybos patirtimi.