Prekių katalogas

Kaip išsirinkti geriausią grandininį pjūklą?

 • Kaip išsirinkti geriausią grandininį pjūklą?

  Grandininis pjūklas – tai nešiojamas pjūklas, kuris skirtas medžiams pjauti ar genėti.

  Šiuo metu grandininis pjūklas pripažįstamas kaip vienas moderniausių ir naudingiausių įrankių miškininkystės ar medienos pramonėje. Šie pjūklai yra nešiojami įrankiai, jų veikimui yra reikalingas metalinis strypas. Metalinių strypų dėka, sukamaisiais judesiais dantyta grandinė pjovimo metu yra nukreipiama reikiama kryptimi. 

  Pjūklo įsigijimas gali pasirodyti viena iš sudėtingiausių užduočių, tačiau žinant kriterijus į kuriuos pravartu atsižvelgti, susipažinus su pjūklų tipais ir patvariausiais modeliais, ši užduotis nebeatrodys tokia sudėtinga. Šiame straipsnyje apžvelgsime grandininius pjūklus, pasidalinsime naudingais patarimais, kurie tikimės bus naudingi.

  Grandinio pjūklo tipai

  Dujiniai grandininiai pjūklai yra vienas iš labiausiai paplitusių pasirinkimų tiek mėgėjų, tiek profesionalų tarpe. Dujinis grandininis pjūklas yra varomas dujomis bei turi vientaktį arba dvitaktį variklį. Kad pjūklas veiktų tinkamai ir nepertraukiamai variklį kas kart reikėtų sutepti alyva. Alyva vidines variklio dalis apsaugos nuo nusidėvėjimo ir užtikrins ilgesnį pjūklo tarnavimo laiką.

  Akumuliatoriniai grandininiai pjūklai veikia baterijų pagalba. Prieš pradedant naudotis prietaisu baterija patartina pilnai įkrauti, kad įpusėjus darbams nereikėtų jų nutraukti. Akumuliatoriniu grandininiu pjūklu galima pjauti storus medžius, lentas. Tai vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių pasirinkimo būdų.

  Benzininis pjūklas yra varomas benzinu ir tampa puikiu pasirinkimu norintiems atlikti įvairius medžiagų pjovimo darbus patogiau ir greičiau. Dėl pjūklo galingumo apie šio pjūklo įsigijimą verta pagalvoti jeigu pjaunamų medžių plotai yra dideli. Daugelis pjūklų turi antivibracijos sistemas, o grandinės gali būti įtempiamos su raktu arba be jokių pagalbinių įrankių.

  Tinkamo grandininio pjūklo pasirinkimas

  Rinkoje yra daug puikių grandininių pjūklų – bet kuris jums yra tinkamas? Dalinamės veiksniais į kuriuos reikia atsižvelgti perkant naują grandininį pjūklą:

  • Grandininio pjūklo matmenys. Mažesnius pjūklus yra paprasčiau valdyti ir jais manevruoti darbo metu. Naudojantis sunkesniu grandininiu pjūklu dažnai pavargsta rankos, gali atsirasti nugaros skausmai arba sulėtėti našumas.
  • Pjaunamos medienos dydis ir rūšis. Jei kertate medžius arba pjaunate kietmedį, geriausiu pasirinkimu taps galingesnis grandininis pjūklas.
  • Strypo ilgis. Grandininio pjūklo strypo ilgis nurodo atstumą nuo pjovimo grandinės galo iki vietos, kurioje grandinė patenka į pjūklo korpusą. Ilgesni strypai tinkamesni didesnio masto darbams atlikti, o trumpesni – mažesnio masto darbams atlikti. Labai svarbu juostos ilgį suderinti su darbu, kurį planuojate atlikti.

  „Husqvarna“ grandininiai pjūklai

  „Husqvarna“ firma yra viena iš patikimiausių grandininių pjūklų, žoliapjovių, kitų įrankių skirtų miškų, sodų priežiūrai, gamintoja. Gamintojai vartotojams gali pasiūlyti aukščiausios kokybės, funkcionalius, manevringus ir ilgaamžius gaminius. Husqvarna pjūklai yra pasiruošę kiekvienam iššūkiui!

  Kaip jau žinome - profesionaliems miškininkystės darbams atlikti reikalinga patikima, patvari technika. „Husqvarna“ grandininių pjūklų asortimente rasite idealaus manevringumo, ilgaamžiškumo ir pjovimo pajėgumo derinį. Pjūklai susidoros ne tik su lengviausiomis, bet ir sudėtingiausiomis užduotimis.

  Jeigu abejojate „Husqvarna“ grandininio pjūklo įsigijimu, pasidalinsime pjūklo pranašumais:

  • Greitas pjovimas. Grandininiai pjūklai pjauna labai greitai – 12 colių rąsto pjovimas grandininiu pjūklu trunka mažiau nei vieną minutę.
  • Grandininiu pjūklu lengva naudotis. „Husqvarna“ grandininiu pjūklu yra lengva naudotis, paprasta valdyti ir nesunku užvesti. Tik prieš užvedimą patartina nepamiršti apie saugumą ir dėvėti tinkamas apsaugos priemones, kad išvengti šiukšlių ir atatrankos.
  • Grandininiu pjūklu galite pjauti įvairias medžiagas, tokias kaip plastiką, betoną, metalinius vamzdžius. Tačiau patariame nepamiršti, kad grandininiai pjūklai geriausiai pjauna įvairaus storio medieną.