Prekių katalogas

Į ką reikia atsižvelgti perkant krūmapjovę?

Į ką reikia atsižvelgti perkant krūmapjovę?

Daugeliui „Husqvarna“ krūmapjovė, trimeris ar vejapjovė atrodo viena ir ta pati sodo technika.

Tai labai klaidinga nuomonė! Vejapjovė yra rankinė arba savaeigė technika kuri tampa puikia pagalbininke kai reikia nupjauti neaukštą žolę. „Husqvarna“ trimeris ir krūmapjovė yra panašaus dydžio, panašių funkcijų, bet krūmapjovė yra galingesnė ir patvaresnė sodo technika įveikianti aukštą žolę, sumedėjusius augalus, krūmus ar plonus medelius. Krūmapjovė pasitarnaus ne tik pjaunant apžėlusią teritoriją aplink namus, bet ir genint miškus, pjaunant aukštą ganyklų žolę.

Labai svarbu išsirinkti tinkamą krūmapjovę, kad darbai eitųsi sklandžiai, technika nebūtų sunki, būtų kokybiška ir ergonomiška. Tik tokiu atveju po žolės nupjovimo pastebėsite kiek dar turite laisvo laiko. Dalykai į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis krūmapjovę, dalinamės straipsnyje.

Pirmas dalykas – krūmapjovės naudojimo tikslas

Turite nuspręsti kokiam tikslui bus naudojama sodo pjovimo technika – neaukštai žolei pjauti, priėjimui prie sunkiai prieinamų vietų, nereikalingiems medeliams ar krūmams nupjauti. Jeigu nuspręsite, kad reikalinga būtent krūmapjovė, turite žinoti, kad ji skirta aukštai žolei pjauti, mažiems medžiams, krūmams, sumedėjusiems augalams ar piktžolėms naikinti.

Profesionaliam naudojimui svarbu pasirinkti ilgai tarnaujančią krūmapjovę, pritaikytą darbui kurį planuojate atlikti. „Husqvarna“ krūmapjovės yra vienos iš kokybiškiausių, ilgai tarnaujančių ir retai gendančių sodo technikos įrenginių. Krūmapjovė yra viena universaliausių technikų su kurią galite atlikti daugelį sodo priežiūros darbų.

Antras dalykas – krūmapjovės tipas

Benzininė krūmapjovės buvo išrastos anksčiausiai ir jos neveiks be benzino. Benzininės  krūmapjovės lyginant su akumuliatorinėmis yra galingesnės, nes jų viduje yra įmontuoti varikliai. Tačiau dėl krūmapjovės viduje įmontuoto variklio ji veikia garsiausiai iš visų tipų. Naudojantis technika rekomenduojama dėvėti klausos apsaugos priemones. Benzininei krūmapjovei, taip pat kaip akumuliatoriniai nėra reikalingas elektros laidas ir lizdas.

Akumuliatorinė krūmapjovė yra populiariausias krūmapjovių tipas, kadangi tam, kad ji veiktų pakanka pakrautos baterijos. Šis krūmapjovės tipas veikia tyliai, darbas atliekamas kokybiškai, įranga yra patogi. Technikos veikimas priklauso nuo baterijos išsikrovimo lygio – baterijai besibaigiant išsikrauti krūmapjovė pradeda veikti silpniau.

Trečias dalykas – krūmapjovės dydis, galia ir svoris

Turbūt savaime suprantama, kad kuo galingesnis krūmapjovė, tuo lengviau ir greičiau galima įveikti didelį žolės plotą bei paprasčiau susidoroti su aukšta žole. Jeigu rinksitės benzininę krūmapjovę rekomenduojama atsižvelgti į variklio galią bei darbinį tūrį, kurie nurodo, kokiu galingumu technika veiks.  Akumuliatorinės krūmapjovės dažniausiai turi automatinius režimus, kurie pritaikomi pagal krūmapjovės gebėjimą pasipriešinti aukštai žolei ar sumedėjusiems augalams.

Krūmapjovė pjovimo metu visada bus laikoma rankose, todėl patariama įsigyti pritvirtinimo diržą. Diržas apsaugos kūną nuo pervargimo, o jūs taip nupjausite didesnius plotus vienu metu. Jeigu reikalinga lengvesnė krūmapjovė, idealiausiu pasirinkimu taps – akumuliatorinė krūmapjovė. Negana to, akumuliatorinė krūmapjovė nereikalauja degalų, todėl išlaidų patirsite kur kas mažiau.

Ketvirtas dalykas – pjaunamos teritorijos plotis

Krūmapjovės pasirinkimas visų pirma priklauso nuo teritorijos dydžio. Kuo didesnė teritorija, tuo tikėtina ir bus didesnis pjovimo plotis. Nuo teritorijos ploto tiesiogiai priklausys elektrinę, akumuliatorinę  ar benzininę krūmapjovę turėtumėte rinktis.  Krūmapjovės pjovimo plotis dažniausiai svyruoja nuo 3-4 iki 50 cm. Kuo didesnis pjovimo plotis, tuo greičiau nupjausite žolę, o kuo plotis mažesnis, tuo lengviau prieisite prie sunkiai prieinamų vietų. Taip pat pirkdami krūmapjovę atkreipkite dėmesį kokio dydžio spinduliu suksis krūmapjovės lynas ar ašmenys.