Prekių katalogas

Geriausias kirvis malkoms skaldyti

Geriausias kirvis malkoms skaldyti

Kirvis – tai įrankis skirtas kertant medžius, skaldant malkas ar kapojant mėsą bei kitas sunkiai įveikiamas medžiagas.

Tai įrankis, kuris tampa nepamainomu sode, dirbtuvėse, kempinguose, miško bei žemės ūkio darbuose. Kirviai yra skirstomi į trys tipus: skaldymo, kapojimo ir turistiniai. Renkantis kirvį svarbu žinoti kam jis bus naudojamas.

Specialiai malkoms skaldyti skirti kirviai turi stambesnę galvą, kiek ilgesnę rankeną ir pakankamai daug sveria. Didesnis svoris ir ilgesnė rankena puikiai pasitarnauja skaldant medieną – mediena dažniausiai perskeliama iš karto, o tai pareikalauja mažiau atiduodamų fizinių jėgų. Renkantis, bet kurio tipo kirvius labai svarbu atsirinkti į tam tikrus veiksnius.

Veiksniai į kuriuos pravartu atsižvelgti renkantis kirvį

Kirvio svoris. Sunkesni kirviai turi didesnį impulsą ir smūgio jėgą, tačiau medienai skaldyti nebūtinai turite rinktis tokius kirvius. Pasirenkamam kirvio svoriui labai didelę reikšmę turi skaldomos medienos rūšis. Jeigu suvokiate, kad įrankis reikalingas malkų skaldymui, tai didelė tikimybė, kad tinkamiausias pasirinkimas - sunkesnis kirvis. Tačiau jeigu kirvį naudosite gaminti daiktams iš spygliuočių medienos, puikiai tiks lengvesnis kirvis.

Rankenos kokybė. Kirvių skirtų malkoms skaldyti rankenos yra tiesesnės ir ilgesnės. Tokia rankenos forma užtikrina maksimaliai stiprų kirtimą. Vidutinio dydžio skaldymo kirvio rankena yra apie 60–80 cm ilgio, skaldant storesnes malkas rankena turi būti ilgesnė. Optimali kirvio rankena turi būti kirtėjo rankos ilgio, jeigu kirvis bus imamas prie geležtės.

Kirvio galvos svoris. Kuo sunkesnė kirvio galva, tuo tikėtina, kad bus stipresnis smūgis. Pradedantiesiems skaldyti malkas rekomenduojama pasirinkti lengvesnį kirvį, kad dėmesys būtų sutelktas į skaldymo techniką. Jeigu kirvį dažnai nešiositės su savimi praktiškiausia būtų rinktis lengviausią ir kompaktiškiausią variantą.

Skaldymo ašmenys. Skaldymo ašmenys paprastai yra didesni ir atpažįstami iš tam tikros pleišto formos arba iškilimo. Universalūs kirviai turi šiek tiek lengvesnius ir mažesnius peiliukus, kurie yra būtent optimizuoti darbui su malkų skaldymu.

Kirvio ašių diapazonas. Renkantis kirvį pirmiausia kyla klausimas - norite skaldyti didesnius ar mažesnius malkų gabalus. Sudėtingesni skaldymo kirvio ašmenys paprasta sveria daugiau ir yra tinkami  didelio ir vidutinio dydžio malkų gabalams skaldyti. Universalūs kirvio ašmenys yra šiek tiek lengvesni ir mažesni, optimizuoti smulkiems ir vidutinio dydžio malkų gabalams.

Geriausia kirviai malkoms skaldyti

„Husqvarna“ universalus kirvis

Galingas universalusis kirvis skirtas įvairiems medžio darbams statybose ar miške. Kirvio galva turi nelimpančią dangą, kuri sumažina trintį ir palengvina įsiskverbimą į medieną. Taip pat kirvio galva pagaminta taip, kad galvos geometriją būtų pritaikytą medžio kirtimo darbams. Rankenos apsaugą ir ilgą tarnavimo laiką užtikrina iš nerūdijančiojo plieno pagamintas rankenos apsauginis elementas. Šalia kirvio galvos esantis svorio centras sukuria puikų balansą ir svorio pasiskirstymą. Ši kombinacija lemia gilų prasiskverbimą ir reikiamą kirtimo galią.

„Husqvarna“ kirvis skirtas malkoms skaldyti

Kirvio galva turi nelimpančią dangą, kuri sumažina trintį ir palengvina įsiskverbimą į medieną. Rankenos apsaugą ir ilgą tarnavimo laiką užtikrina iš nerūdijančiojo plieno pagamintas apsauginis elementas. Šalia kirvio galvos esantis svorio centras sukuria puikų balansą ir svorio pasiskirstymą. Kirvis yra ilgaamžis ir tvirtas, o plaktuko funkcija suteikia galimybę lengvai ir efektyviai panaudoti skaldymo pleištus.

Skaldymo kirvis „Gardena“

Dėl optimizuotos kirvio galvos ir lengvo koto kombinacijos kirvis pritaikytas didesniems rąstams skaldyti. Kirvio galva padengta nelimpančia danga, kuri sumažina trintį ir palengvina įsiskverbimą į medį, o jos forma pritaikyta dideliems rąstams skaldyti.