Prekių katalogas

Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant sodo traktoriuką

Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant sodo traktoriuką

Poilsį sodyboje dažniausiai kartu lydi nesibaigiantys vejos priežiūros darbai.

Sušilus orams prasideda žolės pjovimo sezonas, todėl labai svarbi užduotis tenanti savininkui – tinkamos žolės pjovimo įrangos įsigijimas. Jeigu turimos vejos plotas yra nedidelis, tai tikriausiai turėtų pakakti elektrinės arba akumuliatorinės vejapjovės. Tačiau jeigu turimos vejos plotas užima daug vietos verta pagalvoti apie sodo traktoriuko įsigijimą.

Sodo traktoriukai pasižymi universalumu, jie yra mobilūs, jų valdymas šiek tiek primena automobilio valdymą, kadangi valdomas pedalais ir vairu. Toks valdymo būdas užtikrina komfortą bei saugų darbą. Jeigu šiuo metu esate sodo traktoriuko paieškose ar numanote, kad ateityje jis bus reikalingas, turite susipažinti su dalykais, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant sodo traktoriuką.

Sodo traktoriuko variklis

Renkantis sodo traktoriuką pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į variklį, todėl, kad jis atsako ne tik už technikos pajėgumą, bet ir tarnavimo laiką. Dažniausiai benzininiai varikliai būna keturtakčiai: vieno arba dviejų cilindrų. Pagal esamą teritorijos plotą rinkitės ir variklio galingumą. Jei plotas lygus ir nedidelis, tuomet jums tikrai turėtų pakakti sodo traktoriuko su vidutinio galingumo varikliu. Esant didelei ar nelygiai bei kalvotai teritorijai specialistai rekomenduoja rinktis galingesnio variklio traktoriuką. Būtent nuo variklio galios ir priklausys kaip greitai galėsite nupjauti žolę savo sklype. Husqvarna traktoriukai yra vieni patvariausių ir turintys galingiausius variklius.

Žolės surinkimas

Beveik kiekviena žolės pjovimo įranga, tuo tarpu ir sodo traktoriukas turi krepšius arba dėžes į kuriuos yra surenkama žolė. Tai yra labai geras pasirinkimas turintiems netvarkingą veją su piktžolėmis, nuo medžių nukritusiomis šakelėmis bei lapais. Nepageidaujamos atliekos yra saugiai surenkamos į krepšį, kurias pabaigus pjauti žolę galite saugiai išmesti arba kompostuoti.

Tik nepamirškite, kad po kiekvieno žolės pjovimo reguliariai turėsite iškratyti susikaupusią žolę ir pasirūpinti vieta kur ją iškratysite. Jeigu gyvenate kaime tikime, kad šią problemą išspręsite nesunkiai, bet jeigu gyvenate mieste, tai gali tapti nemenka problema. Todėl prieš perkant sodo traktoriuką pagalvokite ir apie šį dalyką.

Sodo traktoriuko transmisija

Šis parametras svarbus pasirenkant vejos traktoriuko greitį bei važiavimo kryptį. Geriausia rinktis traktoriuką su tinkamu pedalu išdėstymu, nes pedalai palengvina technikos valdymą ir darbą paverčia kur kas lengvesniu. Sodo traktoriukai gali išvystyti įvairų greitį - kuo didesnis greitis yra išvystomas, tuo greičiau galima atlikti suplanuotus papildomus darbus.

Transmisija skirstoma į automatinę arba mechaninę. Automatinė transmisija leidžia visiškai pamiršti pavarų keitimą, mechaninės transmisijos yra patogios ir pasižyminčios greitu veikimu. Jeigu pjaunama veja neturi daug kliūčių ir objektų, kuriuos reikia apvažiuoti, tokiu atveju galite rinktis tiek automatinę, tiek mechaninę transmisiją.

Komforto jausmas

Sodo traktoriukas automatiškai nevažiuos, nes jam yra reikalingas vairuotojas. Dėl šios priežasties vejos pareikalaus nemažai laiko ir kantrybės, todėl labai svarbu sodo traktoriuką išsirinkti patogų, kuriame jausitės komfortiškai. Prieš įsigydami sodo traktoriuką būtinai patikrinkite ar patogiai yra išdėstyti valdikliai, ar įrangoje integruotas vairo stiprintuvas, ar jis turi aukščio reguliavimo funkcija. Taip pat jeigu turite galimybę išbandykite sodo traktoriuką, pravažiuokite su juo. Įrenginys kainuoja ne pigiai, todėl turite žinoti, kad įsigijote kokybišką ir patikimą įrangą.