Prekių katalogas

Ar yra vejos robotų be perimetro laidų?

 • Ar yra vejos robotų be perimetro laidų?

  Vejos pjovimas – tai darbas reikalaujantis nemažai pastangų ir laiko, nemaža daliai žmonių šis darbas nėra iš pačių mėgstamiausių.

  Vejos robotai palengvina šiuos darbus akimirksniu ir jis dažniausiai perkamas dėl patogumo bei tvarkos palaikymo.

  Tačiau dažniausiai pasitaikantys dalykas, kuris vartotoją atbaido pirkti šį įrenginį, tai perimetro laidas. Žinoma ne visoms vejapjovėms jis reikalingas, tačiau nemažai daliai jo reikia. Straipsnyje kalbėsime būtent apie perimetrų laidus, jų privalumus ir trūkumus su kuriais būtina susipažinti prieš įsigyjant vejos pjovimo robotą bei į ką reikia atsižvelgti perkant vejapjovę.   

  Kodėl daugumai robotų vejapjovių reikalingas perimetro laidas?

  Prieš gilinantis smulkiau svarbu suprasti, kodėl daugumai robotų vejapjovių reikalingas perimetro laidas. Perimetro laidas yra paprasčiausias ir efektyviausias sprendimas, kuris užtikrina, kad vejapjovė žinotų kurioje vietoje turi dirbti, o žolės pjovimas taptų efektyvus ir saugus. Jeigu Jūsų nuosavas kiemas būtų aptvertas tvora perimetro laidų nereikėtų, nes vejapjovė neišklystų iš kiemo teritorijos. Tačiau kaip žinome, dauguma kiemų nėra aptverti – tam ir reikalingas perimetro laidas, kad vejos pjovimo robotas neišklystų š teritorijos.

  Lyginant kainos atžvilgiu, robotas vejapjovė be perimetro laido, kainuoja kur kas pigiau. Tačiau vejapjovės su perimetro laidu kur kas geriau pjauna veja, neleidžia robotui išvažiuoti iš pjaunamos zonos, todėl juos pirkti kur kas apsimokiau. O laikui bėgant ir didėjant šio tipo įrenginių populiarumui, atsirandant vis naujesniems modeliams tikėtina, kad šių vejapjovių kaina mažės.

  Vejos roboto veikimas be perimetro laido

  Vejos pjovimo robotas be perimetro laido veikia keturiais būdais:

  • Sensorinė technologija. Šiuo metu tai yra pirmaujanti technologija, naudojama robotuose vejapjovėse, kurios veikimui nereikalingas perimetro laidas. Po vejapjove yra drėgmės jutiklis, leidžiantis mašinai atskirti žolę ir kitus paviršius. Drėgmės jutiklis leidžia pjauti veją tik tuose vietose kur reikia neužvažiuojant ant netinkamų paviršių. Ši technologija turi vieną trūkumą – jutikliai sunkiai atskiria veją ir kitas panašios dangos paviršius.
  • GPS technologija. Tai yra pati įprasčiausia ir daug nekainuojanti technologija. Daug robotų vejapjovių turi GPS technologiją, bet negali veikti be perimetro laidų. Vejapjovė su perimetro laidais kainuoja daugiau, bet veją nupjauna tvarkingiau ir greičiau. GPS technologijos dėka greičiau rasite savo įrenginį, jeigu jis bus pavogtas. Ne visos technologijos yra pakankamai tikslios jeigu norite tiksliai valdyti vejapjovę, tačiau sumokėjus už ją brangiau, neabejojame, kad tikslumas bus kur kas geresnis.
  • Švyturių technologija – technologija kuri pradėta naudoti robotuose dulkių siurbliuose. Šiuo metu gamintojai ieško būdų kaip pritaikyti robotuose vejapjovėse. Pirmasis pristatytas įrenginys su šia technologija veikė sėkmingai ir efektyviai, todėl gamintojai net neabejoja, kad ši technologija turės proveržį ateityje. Vienintelis trūkumas įsigijus robotą vejapjovę su šią technologiją – jūs patys technologijos įdiegti negalėsite, ją įdiegti galės tik licencijuotas profesionalas.
  • Vizija pagrįsta technologija – tai pagrindinė technologija, kurią naudoja savarankiškai važiuojantys automobiliai. Nors šios technologijos įdiegimas kainuoja daug, bet didėjanti sistemos paklausa lėtai mažina ir kainą. Tikėtina, kad tai yra vienas iš geriausių variantų, naudojamų robotuose vejapjovėse, kurioms nereikia perimetro laidų. Vizija pagrįsta technologija nustato kuriose vietose yra žolė ir ar šiuo metu reikia ją pjauti. Su šia technologija pjovimo procesas taps dar saugesnis, greitesnis ir efektyvesnis.