Prekių katalogas

10 svarbiausių dalykų į kuriuos reikia atsižvelgti perkant komercinės klasės sodo traktoriuką

10 svarbiausių dalykų į kuriuos reikia atsižvelgti perkant komercinės klasės sodo traktoriuką

Sodo traktoriukas – vienas iš praktiškiausių pasirinkimų efektyviai vejos priežiūrai ištisus metus.

Sodo traktoriukai užtikrina komfortą, patikimą darbą ir saugų valdymą, nežiūrint į tai kokią veją reikia nupjauti. Nepriklausomai nuo to, ar atnaujinate savo turima sodo įrangą ar pirmą kartą perkate komercinės klasės traktoriuką, prieš perkant verta apie labai daug ką pagalvoti. Ar rinktis benziną ar dyzeliną, kiek svarbu yra greitis, komfortas, kokybė, prekės ženklo patikimumas ir efektyvumas? Straipsnyje pateikiame 10 svarbiausių dalykų į kuriuos reikia atsižvelgti perkant komercinės klasės sodo traktoriuką.

Vejos ploto dydis

Prieš priimant sprendimą kokį komercinį traktoriuką įsigyti verta apsvarstyti ar jis bus tinkamas pagal turimą vejos plotą. Jeigu turite standartinio dydžio sodą pilnai pakaks ir paprastos vejapjovės, bet turint didesnius plotus su komerciniu sodo traktoriuku vejos pjovimo darbai bus atlikti kur kas greičiau.

 

Turimas biudžetas

Nuo Jūsų turimo biudžeto priklausys tai - kokį komercinį sodo traktoriuką galite įsigyti. Jei numatysite biudžetą, galėsite susiaurinti paiešką ir peržvelgti tokius pasiūlymus, kurie jums yra finansiškai prieinami. Žinoma rekomenduojame nesirinkti pigiausio traktoriuko, nes pigi technika ne visada pasižymi ilgaamžiškumu ir pigiausi pasiūlymai ne visada yra patys geriausi.

Benzinas ar dyzelinas?

Benzininiai komerciniai sodo traktoriukai paprastai yra labiau paplitusios nei dyzelinės, nes kainuoja mažiau. Benzininiai traktoriukai taip pat yra tvarkomi daug lengviau. Tačiau dyzeliniai varikliai yra efektyvesni nei benzininiai ir bendros eksploatacijos išlaidos yra mažesnės, o techninės priežiūros intervalai ilgesni.

Komfortas

Renkantis sodo traktoriuką labai svarbų dėmesį reikia skirti ir jo patogumui. Įsitikinkite, kad važiuojamoji vejapjovė turi kelis aukščius, kuriuos galite pasirinkti pagal patogumą ir ar traktoriaus sėdynė yra pakankamai tvirta. Taip pat rekomenduojame sėdyne rinktis su mažesne amortizacija, kad nepakenktumėte savo stuburui.

Sodo traktoriuko transmisija

Parametras svarbus pasirenkant vejos traktoriuko greitį bei važiavimo kryptį. Geriausia rinktis traktoriuką su tinkamu pedalu išdėstymu, nes pedalai palengvina technikos valdymą taip darbą paversdami kur kas lengvesniu.

Žolės surinkimas

Beveik kiekviena žolės pjovimo įranga, tuo tarpu ir sodo traktoriukas turi krepšius arba dėžes į kuriuos yra surenkama žolė. Tai yra labai geras pasirinkimas turintiems netvarkingą, piktžolėmis apaugusią veją arba veją ant kurios pilna nuo medžių nukritusių šakelių bei lapų.

Sodo traktoriuko variklis

Dažniausiai benzininiai varikliai būna keturtakčiai: vieno arba dviejų cilindrų. Pagal esamą teritorijos plotą rinkitės ir variklio galingumą. Jei plotas lygus ir nedidelis, tuomet jums tikrai turėtų pakakti sodo traktoriuko su vidutinio galingumo varikliu. Esant didelei ar nelygiai bei kalvotai teritorijai specialistai rekomenduoja rinktis galingesnio variklio traktoriuką.

Darbui tinkamas dydis

Labai svarbu, kad sodo traktoriukas pasižymėtų didesniu pjovimo pločiu jeigu turimas sodas yra didelis arba turintys daugiau atvirų erdvių. Mažesnį traktoriuką verta rinktis, kai sode yra nemažai kliūčių, tokių kaip medžiai ar krūmai.

Traktoriuko rėmas

Kuo tvirtesnė bus rėmo medžiaga, tuo lengviau technika atlaikys didesnes apkrovas ir sugers tempimo bei laužimo jėgas ir pagrindiniai traktoriuko mechanizmai bus geriau apsaugoti.

Papildomi priedai našiam darbui užtikrinti

Priedų yra pačių įvairiausių, todėl turite nuspręsti kam bus naudojamas įsigytas sodo traktoriukas: vejos pjovimui, lapų rinkimui, samanų grėbimui. Taip pat kaip priedą galite įsigyti priekabos prikabinimo įrenginį.